Проблеми економіки та управління

Permanent URI for this communityhttps://ena.lpnu.ua/handle/ntb/2126

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості класифікації та використання заходів нетарифного регулювання
    (Видавництво Львівської політехніки) Подра, О. П.; Петришин, Н. Я.; Ноджак, Л. С.; Podra, O.; Petryshyn, N.; Nodzhak, L.; Національний університет “Львівська політехніка”; Lviv Polytechnic National University
    Досліджено особливості класифікації та використання заходів нетарифного регулювання. Встановлено, що єдиної прийнятої у всьому світі класифікації заходів нетарифного регулювання поки що не вироблено, а найпопулярнішими та найчастіше використовуваними є класифікації, розроблені Світовою організацією торгівлі (СОТ), Міжнародною конференцією з торгівлі та розвитку ООН (ЮНКТАД), Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Тарифною комісією США. Встановлено, що найчастіше використовується класифікація заходів нетарифного регулювання ЮНКДАТ 2012, згідно із якою нетарифні заходи згруповано за трьома укрупненими напрямами: технічні заходи, пов’язані з імпортом; нетехнічні заходи, пов’язані з імпортом; заходи в галузі експорту. Досліджено динаміку чинних заходів нетарифного регулювання в Україні та світі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методологічні засади діагностики розвитку підприємства
    (Видавництво Львівської політехніки, 2010-02-23) Мельник, О. Г.; Національний університет “Львівська політехніка”
    Обґрунтовано багатоаспектність поняття “розвиток підприємства”, уточнено його зміст, охарактеризовано взаємозв’язки між потенціалом та розвитком підприємства. Систематизовано фактори та концептуальні засади розвитку підприємства. Сформовано комплексну класифікацію типів розвитку підприємства. Наведено послідовність діагностики розвитку підприємства на основі динамічних нормативів та методів непараметричної статистики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Класифікація резервів підвіщення ефективності діяльності підприємства
    (Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2007) Федоркіна, М. С.
    Розглянуто класифікацію резервів підприємства за їхніми ознаками та влас¬тивостями. Проаналізовано понятійний апарат та вплив інтенсивних та екстенсивних резервів підприємства на формування ефективної стратегії його розвитку. Classification of backlogs of enterprise is considered after their signs and properties. A notion vehicle and influencing of intensive and extensive backlogs of enterprise is analyzed on forming of effective strategy of his development.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемні аспекти термінології та класифікації резервів підприємства
    (Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2008) Астахова, М. М.
    Розглядаються підходи вітчизняних та зарубіжних науковців до визначення категорії “резерв” в обліковій та економічній літературі. Приділена увага нормативно- правовому забезпеченню щодо формування та використання резервів на вітчизняних підприємствах. Розглянуто підходи до класифікації резервів та запропоновано способи її удосконалення. The article shows national and foreign concepts concerning definition of the “reserves” category of accounting and economical literature. Attention to formal and normative base of reserves forming and using of national enterprises were paid in this article. Existing methods of reserves classifications were shown and ways of their improvement were proposed.