Гошовський, З.Грінченко, Р.2020-05-192020-05-192002-03-262002-03-26Гошовський З. Нові технології зменшення потреби у земельних ресурсах при використанні сонячної енергії / З. Гошовський, Р. Грінченко // Вісник Національного університету "Льввська політехніка". — Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2002. — № 452 : Теплоенергетика. Інженерія довкілля. Автоматизація. — С. 237–241.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/49882Показано новий метод розташування сонцесприймаючих поверхонь, зокрема сонячних батарей, при якому звичайне горизонтальне замінюється на вертикальне з розміщенням згаданих поверхонь ззовні на циліндричній конструкції. Це нововведення за рахунок підняття вверх циліндра та маніпуляції його діаметром дає змогу зменшити площу землі під сонячну енергетичну установку до 10 разів.The new way of layout of surfaces, perceiving solar radiation, is exhibited including solar batteries, at which one the usual level attitude is substituted on vertical with allocation of evocative sur-faces front an exterior of a cylindrical construction. At the expense of raising is high enough of the cyîinder hill up and manipulations his(its) dia is possible to reduce a surface of the Earth under a solar engine installa-tion up to ten times.237-241ukНові технології зменшення потреби у земельних ресурсах при використанні сонячної енергіїArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2002© Гошовський 3., Грінченко Р., 20025621Hoshovskii Z. Novi tekhnolohii zmenshennia potreby u zemelnykh resursakh pry vykorystanni soniachnoi enerhii / Z. Hoshovskyi, R. Hrinchenko // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvvska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2002. — No 452 : Teploenerhetyka. Inzheneriia dovkillia. Avtomatyzatsiia. — P. 237–241.