Качан, С. І.Чорній, З. П.Пірко, І. Б.2020-03-122020-03-122005-03-012005-03-01Качан С. І. Моделювання механізму генерації центрів забарвлення в легованих кристалах флюоритів / С. І. Качан, З. П. Чорній, І. Б. Пірко // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 542 : Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки. — С. 101–109.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47353Розглянуто основні принципи побудови одномірної моделі механізму генерації центрів забарвлення в легованих кристалах із структурою флюориту. У запропонованій моделі реальний кристал розглядається як ланцюг, побудований із іонів основи і обмежений по довжині домішково - вакансійними диполями (ДВД). Центри забарвлення виникають внаслідок розпаду в іонному ланцюгу електронно-діркових пар.In the work the main principles of construction of one-dimensional model of colouring centers generation mechanism in doped fluorite-structured crystals are examined. In the suggested model the real crystal is being examined like a chain, constructed of the ions of the base and limited by the impurituy-vacansional dipoles (IVD) along the length. Colouring centers arise as a result of elektronic - holed pairs disintegration in the ionic chain.101-109ukМоделювання механізму генерації центрів забарвлення в легованих кристалах флюоритівArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Качан С. І., Чорній З. П., Пірко І. Б., 20059535.343.2Kachan S. I. Modeliuvannia mekhanizmu heneratsii tsentriv zabarvlennia v lehovanykh krystalakh fliuorytiv / S. I. Kachan, Z. P. Chornii, I. B. Pirko // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 542 : Elementy teorii ta prylady tverdotiloi elektroniky. — P. 101–109.