Дацко, Б. М.Datsko, B. M.2019-01-212019-01-212018-02-262018-02-26Дацко Б. М. Визначення роботоздатності цинкових покриттів в умовах механічних напружень та корозивних середовищ / Б. М. Дацко // Вісник національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 886. — С. 113–117. — (Технологія органічних речовин, нафти та газу).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/43618Досліджено вплив сірководню на захисні властивості цинкового покриття, отриманого з розплаву на сталі 20. Встановлена швидкість корозії сталі 20 та цинкового покриття у морській воді за наявності різного вмісту сірководню та розчину NACE швидкість корозії зростає з підвищенням вмісту сірководню від 15 мг/л і за насичення розчину ММВ для сталі 20 у ~1,5–4,0 рази, а для цинкового покриття з розплаву – в ~1,2–3,5 рази. Визначено граничні навантаження руйнування цинкового покриття на сталі 20 у модельній морській воді та у морській воді, насиченій сірководнем, які становлять 275 МПа. Встановлено, що опірність корозійному розтріскуванню сталі 20 з цинковим покриттям зростає на 20% у морській воді, насиченій сірководнем.The influence of hydrogen sulfide on the protective properties of zinc coating obtained with of the melted zinc on the 0.2% С steel is investigated. The corrosion rate of 0.2% С steel and zinc coating in seawater with various concentrations of hydrogen sulfide and NACE solution is established, the rate of corrosion is growing with an increase in the content of hydrogen sulfide from 15 mg/l and the saturation of the solution of model sea water for steel 20 in ~1.5–4.0 times, and for zinc coating from the melt in ~ 1.2–3.5 times. The boundary loads of the zinc coating on 0.2% С steel in the model sea water and the sea water saturated with hydrogen sulfide, which are 275 MPa, is determined. Corrosion cracking resistance of 0.2% С steel with zinc coating is growing by 20% in seawater saturated with hydrogen sulfide is established.113-117ukсірководеньцинкове покриттясередовищестальнапруженняhydrogen sulfidezinc coatingenvironmentsteelstressesВизначення роботоздатності цинкових покриттів в умовах механічних напружень та корозивних середовищDetermination of workability of zinc coatings in conditions of mechanical stresses and corrosive environmentArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2018© Дацко Б. М., 20185620.197Datsko B. M. Determination of workability of zinc coatings in conditions of mechanical stresses and corrosive environment / B. M. Datsko // Visnyk natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2018. — No 886. — P. 113–117. — (Tekhnolohiia orhanichnykh rechovyn, nafty ta hazu).