Носкова, МаринаNoskova, MarynaНоскова, Марина2021-01-142021-01-1424-02-2024-02-20Носкова М. Адміністративно-правові основи ризикоорієнтованої системи податкового контролю: зарубіжний досвід / Марина Носкова // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 1. — С. 107–113.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55810У статті досліджено основні зарубіжні моделі функціонування ризикоорієнтованої системи податкового контролю. Здійснено пошук напрямів залучення іноземного досвіду для вдосконалення вітчизняної системи податкового контролю в умовах динамічних змін адміністративно-правового регулювання даної сфери суспільних відносин. Показано основні напрями удосконалення чинного законодавства з урахуванням зарубіжного досвіду.The article explores the main foreign models of the functioning of a risk-oriented tax control system. A search is made for ways to attract foreign experience to improve the domestic tax control system in the context of d ynamic changes in the administrative and legal regulation of this sphere of public relations. The main directions of development of the current legislation are shown taking into account foreign experience.В статье исследованы основные зарубежные модели функционирования рискоориентированной системы налогового контроля. Осуществлен поиск направлений привлечения иностранного опыта для совершенствования отечественной системы налогового контроля в условиях динамических изменений административно-правового регулирования данной сферы общественных отношений. Показаны основные направления совершенствования действующего законодательства с учетом зарубежного опыта.107-113ukризикові підприємстваризикоорієнтована системаподатковий контрольплатник податкуоподаткуванняадміністративно-правове регулюванняventure enterpriserisk-oriented systemtax controltaxpayertaxationadministrative regulationрисковые предприятиярискоориентированная системаналоговый контрольналогоплательщикналогообложениеадминистративно-правовое регулированиеАдміністративно-правові основи ризикоорієнтованої системи податкового контролю: зарубіжний досвідAdministrative legal bases of a risk-oriented system of tax control: foreign experienceАдминистративно-правовые основы рискоориентированной системы налогового контроля: зарубежный опытArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2020© Носкова М., 20207doi.org/10.23939/law2020.25.107336.221Noskova M. Administrative legal bases of a risk-oriented system of tax control: foreign experience / Maryna Noskova // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 7. — No 1. — P. 107–113.