Гумін, ОлексійКоваль, МаріяHumin, OleksiyKoval, Mariia2021-01-192021-01-192020-02-242020-02-24Гумін О. Основні напрямки та перспективи розвитку виконання покарання у вигляді довічного позбавлення волі / Олексій Гумін, Марія Коваль // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 2. — С. 236–241.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55881Чинне кримінальне законодавство значною мірою удосконалило основні положення інституту призначення покарання. Зокрема, вперше закріплена норма, згідно з якою суду пропонується обирати більш суворий вид покарання серед передбачених санкцією відповідної статті Особливої частини КК України тільки в тому випадку, якщо менш суворе покарання не здатне забезпечити досягнення встановлених законом цілей покарання. Вказаному припису необхідно слідувати і при призначенні такого виду кримінального покарання, як довічне позбавлення волі. Це положення закону є принципово важливим у зв’язку з тим, що в чинному Кримінальному кодексі в санкціях статей, що передбачають цей вид покарання, альтернативно передбачається і позбавлення волі на певний строк. Крім того, залишається також актуальною проблема призначення довічного позбавлення волі і при призначенні покарання в умовах множинності злочинів. Наведено теоретико-правову характеристику терміна “довічне позбавлення волі” та розглянуто особливі ознаки цього виду покарання. А також проаналізовано міжнародне законодавство щодо застосування покарання у вигляді довічного позбавлення волі.The current criminal law has substantially improved the basic provisions of the institute of appoi ntment of punishment. In particular, for the first time, the rule stipulating that a court is offered to choo se a more severe type of punishment from the number of penalties provided for in the relevant part of th e Criminal Code of Ukraine only if less severe punishment isn’t able to achieve the statutory purposes of punishment. Said regulations must b followed in the appointment of such a form of criminal punishment as life imprisonment. This provision of the law is fundamentally important in the sense that in the current Criminal Code, the sanctions of articles providing for this type of punishment alternatively provide for a certain term of imprisonment. In addition, there is also the urgent issue of appointment of life imprisonment and in sentencing in the context of multiple crimes. The article describes the theoretical and legal characterization of the term “life imprisonment” and discusses the specific features of this type of punishment. The article also analyzes international legislation on the use of life imprisonment.236-241ukпокараннядовічне позбавлення воліпомилуванняамністіяpunishmentlife imprisonmentpardonamnestyОсновні напрямки та перспективи розвитку виконання покарання у вигляді довічного позбавлення воліMain directions and prospects of development of life imprisonmentArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2020© Гумін О., Коваль М., 20206doi.org/10.23939/law2020.26.236343.241.2Humin O. Main directions and prospects of development of life imprisonment / Oleksiy Humin, Mariia Koval // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 7. — No 2. — P. 236–241.