Хомишин, І. Ю.Khomyshyn, I. Y.Хомишин, И. Ю.2020-06-242020-06-242019-02-262019-02-26Хомишин І. Ю. Правове регулювання фахової передвищої освіти в Україні / І. Ю. Хомишин // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № 24. — С. 134–138.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/52572Проаналізовано норми Закону України “Про фахову передвищу освіту”, наголошено на практично-орієнтованому характері цього освітнього рівня. Визначено правові засади функціонування фахової передвищої освіти. Здійснено аналіз дуальної форми освіти як найефективнішої форми здобуття освіти за освітнім рівнем – молодший бакалавр. Окреслено компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері фахової передвищої освіти щодо сприяння працевлаштуванню осіб, які здобули фахову передвищу освіту, та аналізу потреб ринку праці.The article analyzes the norms of the law of Ukraine “On Professional pre-higher Education”. It emphasized the practically oriented nature of this educational level. Legal bases of functioning of professional pre-higher education are defined. The article also examines the dual form of education as the most effective form of education.The competence of state and local self-government bodies in the field of professional pre-higher education concerning employment and the labor market is outlined.Проанализированы нормы Закона Украины “О профессиональном предвысшем образовании”, отмечен практически-ориентированный характер этого образовательного уровня. Определены правовые основы функционирования профессиональнго предвысшего образования. Осуществлен анализ дуальной формы образования как наиболее эффективной формы образования по образовательному уровню – младший бакалавр. Определено компетенцию государственных органов и органов местного самоуправления в сфере профессионального предвысшего образования по содействию трудоустройству лиц, получивших профессиональное предвысшее образование, и анализа потребностей рынка труда.134-138ukфахова передвища освітадуальна форма навчанняринок праціфаховий коледжосвітній кластерprofessional pre-higher educationdual educationlabor marketprofessional collegeeducational clusterпрофессиональное предвысшее образованиедуальная форма обучениярынок трудапрофессиональный колледжобразовательный кластерПравове регулювання фахової передвищої освіти в УкраїніLegal regulation of professional pre-higher education in UkraineПравовое регулирование профессионального предвысшего образования в УкраинеArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2019© Хомишин І. Ю., 20195340.12Khomyshyn I. Y. Legal regulation of professional pre-higher education in Ukraine / I. Y. Khomyshyn // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2019. — No 24. — P. 134–138.