Сибірна, РомаСибірний, АндрійSybirna, RomaSybirnyj, AndrewСибирная, РомаСибирный, Андрей2019-03-132019-03-132017-03-282017-03-28Сибірна Р. Особливості проведення судово-медичної експертизи лікарських помилок / Рома Сибірна, Андрій Сибірний // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 884. — С. 259–264.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/44739Здійснено аналіз особливостей проведення судово-медичних експертиз у ході слідства у провадженнях про лікарські помилки. У випадках притягнення до кримінальної відповідальності медичних працівників за професійні правопорушення в обов’язковому порядку слід призначати проведення комісійної судово-медичної експертизи. Обґрунтовано необхідність розробки логічної моделі стандартів проведення та аргументації висновків експертизи якості надання медичної допомоги.The analysis of forensic medical examinations conducting peculiarities in the course of the investigation into medical errors has been carried out. In cases of prosecution of medical professionals for professional offenses, the commission of forensic medical examination should be appointed as a compulsory procedure. The necessity of elaboration of the logical model of standards of conducting and argumentation of conclusions of examination of the quality of medical assistance provision is substantiated.Проведен анализ особенностей судебно-медицинских экспертиз в ходе следствия по делам о врачебных ошибках. В случаях привлечения к уголовной ответственности медицинских работников за профессиональные правонарушения в обязательном порядке не обходимо назначать проведение комиссионной судебно- медицинской экспертизы. Обоснована необходимость разработки логической модели стандартов проведения и аргументации результатов экспертизы качества предоставления медицинской помощи.259-264ukсудово-медична експертизалікарські помилкиправа пацієнтівпрофесійні правопорушенняforensic medical examinationmedical mistakespatients’ rightsprofessional offensesсудебно-медицинская экспертизаврачебные ошибкиправа пациентовпрофессиональные правонарушенияОсобливості проведення судово-медичної експертизи лікарських помилокFeatures of judicial-medical examination of medicinal errorsОсобенности проведения судебно-медицинской экспертизы врачебных ошибокArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2018© Сибірна Р., Сибірний А., 20176616340.62Sybirna R. Features of judicial-medical examination of medicinal errors / Roma Sybirna, Andrew Sybirnyj // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 884. — P. 259–264.