Забзалюк, ДмитроZabzaliuk, DmytroЗабзалюк, Дмитрий2021-01-142021-01-1424-02-2024-02-20Забзалюк Д. Шляхи удосконалення організаційних форм адвокатського самоврядування в Україні / Дмитро Забзалюк // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 1. — С. 30–36.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55834Здійснено теоретичний аналіз шляхів удосконалення організаційних форм адвокатського самоврядування в Україні. Досліджено, що адвокатське самоврядування є чітким показником розвитку інституту адвокатури, міцної й незалежної адвокатської корпорації. Доведено, що на сучасному етапі судово-правової реформи, коли відбулося ставлення адвокатури як самоврядного інституту правової системи, завданням адвокатської спільноти є вдосконалення системи органів адвокатського самовряднування, виважений розподіл повноважень між органами адвокатського самоврядування та їх здійснення ефективно й відповідно до законодавства.The theoretical analysis of ways of improvement of organizational forms of advocate selfgovernment is carried out in Ukraine. Investigational, that advocate self-government is the clear index of development of institute of advocacy, strong and independent advocate corporation. It is well-proven that on the modern stage of judicial-law reform, when the relation of advocacy took place as a selfgovernmentinstitute of the legal system, the task of advocate association is perfection of the system of organs of advocate self-government, self-weighted distribution of plenary powers between the organs of advocate self-government and their realization effectively and in accordance withlegislation.Осуществлен теоретический анализ путей усовершенствования организационных форм адвокатского самоуправления в Украине. Исследовано, что адвокатское самоуправление является четким показателем развития института адвокатуры, крепкой и независимой адвокатской корпорации. Доказано, что на современном этапе судебно-правовой реформы, когда состоялось отношение адвокатуры как самоуправного института правовой системы, заданием адвокатского сообщества является совершенствование системы органов адвокатского самоуп равления, взвешенное распределение полномочий между органами адвокатского самоуправления и их осуществления эффективно и в соответствии с законодательством.30-36ukадвокатадвокатураадвокатське самоврядуванняадвокатська діяльністьзбори адвокатівоб’єднання адвокатівадвокатська профспілкаадвокатський корпусan advocateadvocacyadvocate self-governmentadvocate activitycollections of advocatesassociation of advocatesadvocate trade unionis an advocateадвокатадвокатураадвокатское самоуправлениеадвокатская деятельностьсобрания адвокатовобъединения адвокатовадвокатский профсоюзадвокатский корпусШляхи удосконалення організаційних форм адвокатського самоврядування в УкраїніWays of improvement of organizational forms of advocate self-government are in UkraineПути усовершенствования организационных форм адвокатского самоуправления в УкраинеArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2020© Забзалюк Д., 20207doi.org/10.23939/law2020.25.030340.1Zabzaliuk D. Ways of improvement of organizational forms of advocate self-government are in Ukraine / Dmytro Zabzaliuk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 7. — No 1. — P. 30–36.