Богів, ЯринаBohiv, YarinaБогив, Ярина2019-03-132019-03-132017-03-282017-03-28Богів Я. Конституювання юридичної концепції народного суверенітету в європейській правовій традиції кінця ХІХ – початку ХХ століття / Ярина Богів // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 884. — С. 272–280.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/44741Стаття присвячена аналізу ідей вчених юристів кінця ХІХ – початку ХХ століття (А. Есмена, Л. Дюгі, М. Оріу), які розробили юридичну концепцію народного суверенітету і заклали основи європейської моделі конституціоналізму. При розгляді концепцій народного суверенітету А. Есмена, Л. Дюгі, М. Оріу встановлено особливості розуміння правової природи та змісту народного суверенітету; досліджено юридичні механізми забезпечення принципу народного суверенітету та роль в цьому процесі органів публічної влади; проаналізовано основні форми участі народу у здійсненні суверенітету та їх правові межі.The article is dedicated to the analysis of academic lawyers’ ideas of the late XIX and early XX centuries (A. Esmein, L. Duguit, M. Hauriou) who developed a popular sovereignty legal concept and formed the basis of constitutionalism European model. During the consideration of national sovereignty concepts of A. Esmein, L. Duguit, M. Hauriou the peculiarities of understanding the legal nature and content of popular sovereignty are established; the legal mechanisms for ensuring the principle of national sovereignty and the role of public authorities in this process are investigated; the basic forms of participation of the people in the implementation of sovereignty and their legal limits are analyzed.Статья посвящена анализу идей ученых юристов конца ХІХ – начала ХХ века (А. Есмена, Л. Дюги, М. Ориу), которые разработали юридическую концепцию народного суверенитета и заложили основы европейской модели конституционализма. При рассмотрении концепций народного суверенитета А. Есмена, Л. Дюги, М. Ориу установлены особенности понимания правовой природы и содержания народного суверенитета; исследовано юридические механизмы обеспечения принципа народного суверенитета и роль в этом процессе органов публичной власти; проанализированы основные формы участия народа в осуществлении суверенитета и их правовые пределы.272-280ukнародний (національний) суверенітетпублічна владапредставницьке правлінняформи безпосередньої демократіїюридичний механізм забезпечення народного суверенітетуnational sovereigntypublic authorityrepresentative governmentforms of direct democracylegal mechanism of ensuring national sovereigntyнародный (национальный) суверенитетпубличная властьпредставительское правлениеформы непосредственной демократииюридический механизм обеспечения народного суверенитетаКонституювання юридичної концепції народного суверенітету в європейській правовій традиції кінця ХІХ – початку ХХ століттяLegal concept of national sovereignty constitution in terms of european legal tradition of the late ХІХ and early ХХ centuriesКонституирование юридической концепции народного суверенитета в европейской правовой традиции конца ХІХ – начала ХХ векаArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2018© Богів Я., 20179342.12Bohiv Y. Legal concept of national sovereignty constitution in terms of european legal tradition of the late ХІХ and early ХХ centuries / Yarina Bohiv // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 884. — P. 272–280.