Андрусяк, І. П.Перів, І. В.Andrusyak, I. P.Periv, I. V.Андрусяк, И. П.Перив, И. В.2020-06-242020-06-242019-02-262019-02-26Андрусяк І. П. Ольга Басараб як борець за права і свободи українського народу: історико-правові та ґендерні аспекти / І. П. Андрусяк, І. В. Перів // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № 24. — С. 69–76.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/52562Досліджено постать громадської та політичної діячки Ольги Басараб, яка стала найяскравішим символом боротьби за Українську державу в середині 20-х років ХХ століття. Доля Ольги Басараб уособлює усю жорстокість тогочасного польського судочинства щодо українських революціонерів.The personality of Olga Basarab, a public and political activist, is examined, as a vivid symbol of the struggle for the Ukrainian state in the mid – 1920 s. Olga Basarab personifies all the cruelty of the then Polish legal proceedings against Ukrainian revolutionaries.Исследуется личность общественной и политической деятельницы Ольги Басараб, которая стала ярким символом борьбы за Украинское государство в середине 20-х годов ХХ века. Судьба Ольги Басараб олицетворяет всю жестокость тогдашнего польского судопроизводства над украинскими революционерами.69-76ukнаціональна державаокупаційна владаантиукраїнська політикаукраїнський жіночий рухжінки і націоналізмnation-stateoccupation poweranti-Ukrainian politicsUkrainian women’s movementwomen and nationalismнациональное государствооккупационная властьантиукраинская политикаукраинское женское движениеженщины и национализмОльга Басараб як борець за права і свободи українського народу: історико-правові та ґендерні аспектиOlga Basarab as a fight for the rights and freedom of the ukrainian people: historicly-legal and gender aspectsОльга Басараб как борец за права и свободы украинского народа: историко-правовые и гендерные аспектыArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2019© Андрусяк І. П., Перів І. В., 20198342.727Andrusyak I. P. Olga Basarab as a fight for the rights and freedom of the ukrainian people: historicly-legal and gender aspects / I. P. Andrusyak, I. V. Periv // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2019. — No 24. — P. 69–76.