Чорнописька, ВікторіяChornopyska, VictoriyaЧорнописька, Виктория2021-01-142021-01-1424-02-2024-02-20Чорнописька В. Проблема дефініції «правових цінностей» у сучасному науковому дискурсі / Вікторія Чорнописька // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 1. — С. 89–98.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55808У статті з’ясовано, що правові цінності є визначальним елементом правового впливу на соціум, які здійснюють істотний вплив на механізм правового регулювання. Визначено, що правові цінності, по-перше, взаємопов’язані з принципами права, правосвідомістю, правотворчістю та правореалізацією; по-друге вони є реальними соціально-правовими явищами, правовими засоби та механізмами. Правові цінності мають ієрархічну структуру, їх система ґрунтується на певному комплексі інтересів, в основі яких є людські потреби. Досліджено, що специфічним особливостями правових цінностей є нормативність, значущість, оціночність, об’єктивність, імовірнісний характер, які виступають ефективним інструментом гармонізації між зовнішнім впливом та механізмами саморегуляції в праві. Отже, правовими можемо вважати ті непорушні цінності, що є фундаментом упродовж усього розвитку, позаяк саме вони є найважливішою складовою (елементом) культури права та виконують усі функції правових цінностей.In the article it is found out that legal values are a determining element of legal influence on the society, which have a significant influence on the mechanism of legal regulation. It is determined that the legal values are, first of all, interrelated with the principles of law, justice, law-making and legal implementation; secondly, they are real socio-legal phenomena, remedies and mechanisms. Legal values have a hierarchical structure and their system is based on a specific set of interests that underpins human needs. It has been researched that the specific features of legal values are normativity, significance, valuation, objectivity, probabilistic character, which act as an effective instrument of harmonization between external influence and mechanisms of self-regulation in law. Therefore, we can consider legal to be the inviolable values that underpin all development, since they are the most important component (element) of the culture of law and fulfill all the functions of legal values.В статье выяснено, правовые ценности является определяющим элементом правового воздействия на социум, осуществляющих существенное влияние на механизм правового регулирования. Определено, что правовые ценности, во-первых, взаимосвязаны с принципами права, правосознанием, правотворчество и правореализации; во-вторых они являются реальными социально-правовыми явлениями, правовыми средства и механизмами. Правовые ценности имеют иерархическую структуру, их система основывается на определенном комплексе интересов, в основе которых человеческие потребности. Доказано, что специфическим особенностям правовых ценностей является нормативность, значимость, оциночнисть, объективность, вероятностный характер, выступающих эффективным инструментом гармонизации между внешним воздействием и механизмами саморегуляции в праве. Итак, правовыми можем считать те незыблемые ценности, которые являются фундаментом на протяжении всего развития, поскольку именно они являются важнейшей составляющей (элементом) культуры права и выполняют все функции правовых ценностей.89-98ukцінністьправові цінностіправова системауніверсалізм правових цінностейсоціальна значущістьцінність праваправосвідомістьправотворенняvaluelegal valuesLegal Systemuniversalism of legal valuessocial significancethe value of lawjusticelaw makingценностьправовые ценностиправовая системауниверсализм правовых ценностейсоциальная значимостьценность праваправосознаниеправотворчестваПроблема дефініції «правових цінностей» у сучасному науковому дискурсіThe problem of definition of “legal values“ in modern scientific discourseПроблема дефиниции “правовых ценностей” в современном научном дискурсеArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2020© Чорнописька В., 202010doi.org/10.23939/law2020.25.08934012Chornopyska V. The problem of definition of “legal values“ in modern scientific discourse / Victoriya Chornopyska // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 7. — No 1. — P. 89–98.