Буров, Є. В.Микіч, Х. І.2018-11-132018-11-132017-03-282017-03-28Буров Є. В. Формальна модель опрацювання знань у системах із ситуаційною обізнаністю / Є. В. Буров, Х. І. Микіч // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Інформаційні системи та мережі. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 872. — С. 25–34.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/42965Розглянуто моделі, методи формалізації та моделювання процесу прийняття рішень у системах із ситуаційною обізнаністю. Наведено математичну формалізацію понять ситуації. Подано алгебраїчну модель, яка дає змогу використовувати різні методи моделювання ситуаційної обізнаності, що ґрунтується на фреймворку “Алгебра систем”. Проаналізовано поняття дескриптивної логіки та її переваги і недоліки. Розроблено відображення між алгебраїчною моделлю, дескриптивною логікою та моделлю інтерпретованих систем.In the article are described models and methods of formalizing and modeling process of decision making in systems with situation awareness (SAW systems). The definitions of mathematical formalization of situation are discussed. Also, the unifying algebraic model, allowing the usage of different tools for situation awareness modeling, based of Algebra of Systems was proposed. We analyze the term of description logic and its advantages and disadvantages. The mappings between algebraic model, description logic and interpreted systems are proposed.25-34ukситуаційна обізнаністьформальна модельфреймворкалгебра системдескриптивна логікаінтерпретовані системиsituation awarenessformal modelframeworkAlgebra of ystemsdescription logicinterpreted systemsФормальна модель опрацювання знань у системах із ситуаційною обізнаністюFormal model of knowledge processing in situational awareness systemsArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2017© Буров Є. В., Микіч Х. І., 201710004.9Burov Ye. V. Formal model of knowledge processing in situational awareness systems / Ye. V. Burov, Kh. I. Mykich // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Informatsiini systemy ta merezhi. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 872. — P. 25–34.