Павлів, АндрійPavliv, Andriy2020-02-242020-02-242018-02-262018-02-26Pavliv A. The role of urban-planning impulses in the activity of city-wide institutions / Andriy Pavliv // Architectural Studies. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2018. — Vol 4. — No 2. — P. 241–248.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/45961Проаналізовано ситуацію стосовно пост-індустріального містобудування та проблем імпульсного розвитку та управлінням містом, в умовах інформатизованого соціуму, який виявився найбільш урбанізованим за всю історію людства. Зроблена спроба розглянути сучасну урбаністичну ситуацію, в контексті перегляду поняття про централізоване моделювання міського розвитку та компетенцію органів котрі його здійснюють. Усі ці дані, самі по собі, можна розглядати як теорію імпульсного розвитку крупного поселення у своєму розгорнутому викладі, однак крім того, також у вигляді прикладної системи знань та рекомендацій щодо теорії міста у ХХІ столітті. На початку ХХІ століття, “процесуальна” урбаністична модель, зазнала значних змін. Ріст сфери послуг змінив транспортні пріорітети, місця скупчення мас людей, вимоги до життєвого простору тощо. Обслуговування та непромислова діяльність, що переважно концентрується у центральній частині міст, створили нові інфраструктурні виклики, які неможливо вирішити в рамках мінливості “непромислової” діяльності, фактори успіху якої не є стабільними і потребують постійного креативного пошуку. Важливим кроком до окреслення теоретико-практичної схеми імпульсного моделювання пост-індустріальної містобудівної тканини, є роль та місце універсальних факторів стрімкого урбаністичного розвитку. Універсальні містобудівельні імпульси, чотири із них – інфраструктурні, демографічні, економічні, та легендарні тією чи іншою мірою можуть бути присутніми у прото-постіндустріальному досвіді проаналізованих гіпер-міст. Важливим чинником стимулювання людського потенціалу міста є відчуття конкуренції та змагальності щодо так само розвинутих та прогресуючих сусідніх міст, в яку залучена міська громада. Досвід обмеженого суперництва полісів класичної Греції та північно-італійських міст епохи Ренесансу, сприяли активному розвитку науки і знань, інтелектуальних видів діяльності та мистецтва. Отже, для конструювання містоперетворювальних імпульсів розвитку пост-індустріального міста, універсальні чинники стрімкого росту урбаністичних тканин, варто розділити на дві частини. Одна із них може бути віднесеною до повноважень загальноміського центру з адміністрування та регуляції. До них відносяться щойно виділені фактори: доступності, самодостатності, фаворитивності, нобілізації та мобілізаційності. Всі решта фактори можуть бути віднесені до масштабу локальних кластерів та реалізовуватись на їхньому рівні.The subject of our study is the issue of post-industrial urban planning and problems of impulse development and city management in the conditions of the informational society, which turned out to be the most urbanized in the history of mankind.241-248enпостіндустріальне моделювання міським просторомуніверсальні імпульсні фактори розвитку містаpost-industrial modelling of urban spaceuniversal impulse factors for the rapid development of the cityThe role of urban-planning impulses in the activity of city-wide institutionsРоль містобудівельних імпульсів в діяльності загальноміських інституційArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2018© Pavliv A., 20188Pavliv A. The role of urban-planning impulses in the activity of city-wide institutions / Andriy Pavliv // Architectural Studies. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2018. — Vol 4. — No 2. — P. 241–248.