Коваль, МаріяКоваль, ІгорKoval, MariaKoval, Igor2023-03-132023-03-132021-06-012021-06-01Коваль М. Типові слідчі ситуації при розслідуванні терористичних актів із використанням вибухових пристроїв / Марія Коваль, Ігор Коваль // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2021. — № 2 (30). — С. 184–192.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/57617У сучасний період розвитку цивілізації поряд із проблемами глобальними – війни та миру, екології, народонаселення, продовольчої, енергетичної, що вважаються “традиційними”, загострилася проблема тероризму. Це не дивно, оскільки в останні роки кількість жертв від терористичних актів надзвичайно велика. Саме тероризм становить суспільну небезпеку як для конкретної держави, так і для людства загалом. У сучасних умовах тероризм постійно еволюціонує, набуває нових форм і методів. Саме тому цілком закономірно, що залишається ціла низка питань, пов’язаних із його подальшим поширенням, сутністю та перспективами боротьби з ним. Для вирішення вказаних проблем у науці криміналістиці сформульовано низку підходів, які доцільно використовувати під час досудового розслідування. Тероризм охоплює не тільки політичну чи економічну площину суспільного життя, він торкається, насамперед, моральних та етичних вимог людства. Тому на початковому етапі розслідування терористичних актів особливу увагу необхідно приділити типовим слідчим ситуаціям, що виникають під час розслідування терористичних актів із використанням вибухових пристроїв. У статті розглянуто типові слідчі ситуації під час розслідування терористичних актів із використанням вибухових пристроїв, а саме: 1) надійшла інформація про виявлення вибухового пристрою; 2) надійшла інформація про затримання особи, яка мала при собі вибуховий пристрій; 3) надійшла інформація про вчинення вибуху і: а) особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, невідома; б) є достовірна інформація про особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, але вона не затримана; в) є неповні дані про особу, яка вчинила кримінальне правопорушення; г) особа, підозрювана у вчиненні кримінального правопорушення, затримана на місці кримінального правопорушення або після його вчинення.In the modern period of civilization, along with the problems of global war and peace, ecology, population, food, energy, which are considered "traditional", the problem of terrorism has intensified. This is not surprising, as the number of victims of terrorist acts has been extremely high in recent years. It is terrorism that poses a social danger both to a particular state and to humanity as a whole. In modern conditions, terrorism is constantly evolving, acquiring new forms and methods. That is why it is quite natural that a number of issues remain related to its further dissemination, essence and prospects in the fight against it. To solve these problems in the science of criminology, a number of approaches have been formulated that should be used during the pre-trial investigation. Terrorism covers not only the political or economic plane of public life, it affects, above all, the moral and ethical requirements of mankind. Therefore, at the initial stage of the investigation of terrorist acts, special attention should be paid to typical investigative situations that arise in the investigation of terrorist acts using explosive devices. The article considers typical investigative situations in the investigation of terrorist acts using explosive devices, namely: 1) received information about the detection of an explosive device; 2) information was received about the detention of a person who had an explosive device with him; 3) received information about the explosion and: a) the person who committed the crime is unknown; b) there is reliable information about the person who committed the crime, but he was not detained; c) there are incomplete data on the person who committed the crime; d) a person suspected of committing a crime, detained at the scene of the crime or after its commission.184-192ukтероризмвибухові пристроїтерористичний актслідчі ситуаціїterrorismexplosive devicesterrorist actinvestigative situationsТипові слідчі ситуації при розслідуванні терористичних актів із використанням вибухових пристроївTypical investigative situations in the investigation of terrorist acts using explosive devicesArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2021© Коваль М., Коваль І., 20219http://doi.org/10.23939/law2021.30.184343.985Koval M., Koval I. (2021) Typovi slidchi sytuatsii pry rozsliduvanni terorystychnykh aktiv iz vykorystanniam vybukhovykh prystroiv [Typical investigative situations in the investigation of terrorist acts using explosive devices]. Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky (Lviv), no 2 (30), pp. 184-192 [in Ukrainian].