Нестеренко, АннаNesterenko, Anna2021-05-062021-05-062020-03-012020-03-01Нестеренко А. Окремі аспекти забезпечення прав дитини в інформаційному середовищі / Анна Нестеренко // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 3 (27). — С. 153–157.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/56391У статті комплексно досліджуються засоби адміністративно-правового характеру, які забезпечують охорону та захист дитини як повноцінного суб’єкта інформаційного середовища. Аналізується теоретична і практична значущість адміністративно-правових режимів у регулюванні діяльності інформаційного середовища. Вирішення цієї проблеми потребує застосування комплексних засобів адміністративно-правового характеру, які здатні забезпечити охорону та захист дитини як повноцінного суб’єкта правовідносин в інформаційному середовищі, сприяти безпечному та відповідальному використанню нових засобів масової комунікації та протистояти розповсюдженню незаконних онлайн-практик. Саме такими засобами захисту адміністративно-правового характеру виступають адміністративно-правові режими. Для вирішення поставленого завдання у статті застосовано загальнонаукові та спеціальні методи. За допомогою формально-аналітичного методу було проаналізовано визначення адміністративно-правового режиму. Метод системного аналізу дозволив встановити важливість адміністративно-правових режимів стосовно дотримання прав дітей в інформаційному середовищі. За допомогою порівняльно-правового методу було проаналізовано національні та міжнародні нормативно-правові акти на предмет закріплених норм дотримання прав дитини в інформаційному середовищі та визначено основні прогалини у цій сфері на законодавчому рівні. Зокрема, було встановлено, що законодавчого закріплення потребують питання, які стосуються забезпечення конфіденційності та безпеки персональних даних дитини у віртуальному просторі. Також за допомогою цього методу сформульовано рекомендації стосовно вдосконалення стратегії державної політики стосовно розвитку безпечного для дитини інформаційного середовища.The article deals with complex administrative and legal means that provide protection and protection of the child as a full-fledged subject of the information environment. The theoretical and practical significance of administrative and legal regimes in regulating the activity of the information environment is analyzed. The solution to this problem requires the use of complex administrative and legal tools that are able to provide protection and protection of the child as a full-fledged legal entity in the information environment, to promote the safe and responsible use of new media and to counter the spread of illegal online practices. These are the remedies of administrative and legal nature that are administrative and legal regimes. In order to solve this problem, the article uses general scientific and special methods. Using the formal-analytical method, the definition of the administrative-legal regime was analyzed. The method of systematic analysis allowed us to establish the importance of administrative and legal regimes regarding the respect of children’s rights in the information environment. The national and international normative acts were analyzed using the comparative-legal method for the purpose of fixed norms of observance of the rights of the child in the information environment and the main gaps in this area were identified at the legislative level. In particular, it was found that legislative provisions need to be addressed regarding the privacy and security of the child’s personal data in the virtual space. This method also provides recommendations for improving public policy strategies for the development of a child-friendly information environment.153-157ukінформаційне середовищеадміністративно-правовий режимправовий інститутправосуб’єктністьправоздатністьперсональні даніконфіденційна інформаціяОкремі аспекти забезпечення прав дитини в інформаційному середовищіCertain aspects of the child's rights in the information environmentArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2020© Нестеренко А., 20205doi.org/10.23939/law2020.27.153342.9Nesterenko A. Certain aspects of the child's rights in the information environment / Anna Nesterenko // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 7. — No 3 (27). — P. 153–157.