Варецький, Ю. О.Пастух, О. Р.Горбань, В. М.Varetsky, Y.Pastuh, O.Horban, V.2019-05-072019-05-072017-03-282017-03-28Варецький Ю. О. Проблеми експлуатації компенсувальних пристроїв в електричних мережах живлення шахт / Ю. О. Варецький, О. Р. Пастух, В. М. Горбань // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Електроенергетичні та електромеханічні системи. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 870. — С. 16–22.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/44882Схеми компенсації реактивної потужності в електричних мережах живлення промислових підприємств, як правило, експлуатуються в умовах значних гармонічних спотворень струмів, котрі спричиняються наявністю нелінійних навантажень у системі електроcпоживання. Розповсюдженою практикою в таких випадках є застосування схем компенсації, які складаються з комбінації фільтрів і конденсаторних батарей. Наведено результати дослідження умов роботи такої схеми компенсації в електричній мережі живлення вугільної шахти.Reactive power compensation equipment in industrial electric power supply systems generally operates in environment of significant harmonic distortion currents, which are caused by presence of nonlinear loads. A common practice in such cases is the use of compensation schemes, which consist of a combination of filters and capacitor banks. The paper presents study of operation conditions such compensation scheme in the power grid supplying coal mine.16-22ukсистема електропостачаннякомпенсація реактивної потужностінелінійне навантаженняконденсаторифільтри гармонікрезонанс гармонікpower supply systemreactive power compensationnonlinear loadcapacitorsharmonic filtersharmonic resonanceПроблеми експлуатації компенсувальних пристроїв в електричних мережах живлення шахтConcerns of operating compensation devices in mine electric gridsArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2017© ВарецькийЮ. О., Пастух О. Р., Горбань В. М., 20177621.316.925Varetsky Y. Concerns of operating compensation devices in mine electric grids / Y. Varetsky, O. Pastuh, V. Horban // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Elektroenerhetychni ta elektromekhanichni systemy. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 870. — P. 16–22.