Оліскевич, М. С.2020-11-042020-11-042005-03-012005-03-01Оліскевич М. С. Вплив процесів згоряння-розширення робочих газів на утворення вібраційних імпульсів від перекладки поршня дизельного двигуна / М. С. Оліскевич // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 535 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 113–118. — (Контроль якості, інформаційні і вимірювальні системи).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/54927Проведено аналіз перекладки поршня дизельного двигуна внутрішнього згоряння. Враховано зміну сили тиску газів за різного характеру процесу розширення робочих газів. Побудовано рівняння, які описують рух поршня, та імітаційну модель в режимі реального часу. Отримано траєкторії руху різних точок поршня залежно від швидкісного режиму двигуна, а також залежно від режиму згоряння-розширення робочої суміші. Дано рекомендації щодо підвищення вірогідності вібродіагностування циліндро-поршневої групи і можливості автоматичного керування процесом згоряння в дизелі.The analysis of kinematics of piston of diesel combustion engine is conducted. The change of force of pressure of gases is taken into account at a different character of process of expansion of working gases. Equations which describe motion of piston and simulation model in the real-time mode are built. The trajectories of motion of different points of piston are got depending on the speed mode of engine, and also depending on the mode of combustion- expansion of working mixture. Recommendations are given in relation to the increase of authenticity of vibration diagnostics of piston group and possibility of automatic process control of combustion in a diesel.113-118ukВплив процесів згоряння-розширення робочих газів на утворення вібраційних імпульсів від перекладки поршня дизельного двигунаArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Оліскевич М. С., 20056621.436534.833.004.122Oliskevych M. S. Vplyv protsesiv zghoriannia-rozshyrennia robochykh haziv na utvorennia vibratsiinykh impulsiv vid perekladky porshnia dyzelnoho dvyhuna / M. S. Oliskevych // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 535 : Optymizatsiia vyrobnychykh protsesiv i tekhnichnyi kontrol u mashynobuduvanni i pryladobuduvanni. — P. 113–118. — (Kontrol yakosti, informatsiini i vymiriuvalni systemy).