Осадчук, Марія2020-11-112020-11-112002-03-262002-03-26Осадчук М. Власні імена в математичних термінах / Марія Осадчук // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 453 : Проблеми української термінології. — С. 516–520. — (Дискусійні матеріяли).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55039Розглянуто математичні фахові терміни, утворені від власних імен. В основі всіх термінів-епонімів лежить відношення “я вищ е-від криваеться / досліджується / доводиться і встановлюється9’. Встановлено 4 структурно-словотворчі типи, які представлені простими словами, похідними з суфіксом 4ап/-еап, складними та словосполученнями. Найбільш продуктивною є модель із структурою: ім’я вченого + фаховий термін. Дається порівняння англійських епонімів з їх українськими аналогами, вияснені деякі структурно-семантичні розбіжності.The mathematic terms,which are built from Nomina propria are considered. In the bases of all terms-eponyms lies the relation “a thing-is discovered /reserched /determined”. Four structure- and word-building types are determined, which are presented by simple words, dérivâtes with suffix -ianAean, compounds and combinations of words. The most productive is the model with structure: the name of a scientist + a special term.The English eponyms are compared with their Ukrainian analogs, some structure-semantic divergences have been cleared,516-520ukВласні імена в математичних термінахArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2002© Марія Осадчук, 20025Osadchuk M. Vlasni imena v matematychnykh terminakh / Mariia Osadchuk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2002. — No 453 : Problemy ukrainskoi terminolohii. — P. 516–520. — (Dyskusiini materiialy).