Днепровский, К. С.Головко, А. К.Ломовский, О. И.2020-04-092020-04-092000-01-252000-01-25Днепровский К. С. Исследование механохимического воздействия наростав бензиновой фракции нефти / К. С. Днепровский, А. К. Головко, О. И. Ломовский // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000. — № 388 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. — С. 138–144.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/48271Проведені дослідження перетворення бензинової фракції нафти в процесі механохімічного впливу в присутності каталізаторів: висококремнеземистого цеоліту в Н-формі (Н-ВКЦ); Н-ВКЦ з модифікуючими комоонентами (Zn, Fe, Ni, Ag, Pt); фосфату цирконію; фосфорно-вольфрамової кислоти, промислового каталізатора ИК-30. Доведено, що механохімічний вплив на вуглеводневу суміш спричиняє збільшення вмісту пропану і бутану нормальної будови залежно від каталізатора на 0,2-1,7 %, п’ятичденних вуглеводнів п ізобудови С* та вищих на 1,2-1,9 %. Перебіг хімічних перетворень під впливом механічної енергії тіл, які перемелюють, спричинено стисканням бульбашок газової фази, що призводить до локального підвищення температури до 450- 500 °С.The conversion of a gasoline oil fraction has been studied in the process of mechanochemical treatment in the presence of the following catalysts: high silica zeolite in H-form (H-ZSM); H-Z§M with modifying additives (Zn, Fe, Ni, Ag and Pt); zirconium phosfate; phosphoric- tungsten acid and commercial catalyst IK-30. Mechanochemical treatment of a hydrocarbon mixture has been shown to increase the content of propane and butane of normal structure by 0.2-1.7 % depending on a catalyst and the content of five-membered hydrocarbons of isostructure C5 and higher by 1.2-1.9 %. Chemical conversions affected by the mechanical energy of milling bodies proceeded due to the compression of bubbles of a gaseous phase resulting in local temperature increase up to 450-500 °С.138-144ruИсследование механохимического воздействия наростав бензиновой фракции нефтиArticle© Державний університет “Львівська політехніка”, 2000© К.С. Днепровский, А.К.Головко, О.И. Ломовский, 20007665.7Dneprovskii K. S. Issledovanie mekhanokhimicheskoho vozdeistviia narostav benzinovoi fraktsii nefti / K. S. Dneprovskii, A. K. Holovko, O. I. Lomovskii // Visnyk Derzhavnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Derzhavnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2000. — No 388 : Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — P. 138–144.