Дида, І. А.Dyda, I. A.2020-03-192020-03-192005-03-012005-03-01Дида І. А. Замки і резиденції в архітектурному ландшафті України / І. А. Дида // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 531 : Архітектура. Архітектура і туристичний бізнес. — С. 48–50.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47396В Україні замки i резиденції традиційно у функціональному i композиційному плані пов’язані з ландшафтом. Особливістю українських замків є те, що поряд з мериторичною вартістю вони становлять велику історичну цінність. Для повноцінного функціонування замку як туристичного об’єкта заходи щодо його дослідження та охорони повинні охоплювати також найближче довкілля замку.All castles in Ukraine are traditionally attached to the landscape by function and composition. The specialty of the Ukrainian castles is that beside their cost they have an important historical value. For the complete functioning of the castle as a tourism object actions for its exploration and protection must also spread out as far as the nearest castle environment.48-50ukзамкирезиденціїфортеціархітектурний ландшафтфортифікаціяісторична спадщинаЗамки і резиденції в архітектурному ландшафті УкраїниCastles and residences in the architectural landscape of UkraineArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Дида І. А., 20053711Dyda I. A. Castles and residences in the architectural landscape of Ukraine / I. A. Dyda // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 531 : Arkhitektura. Arkhitektura i turystychnyi biznes. — P. 48–50.