Горбатюк, В.Міцов, М.Gorbatyuk, V.Micov, M.2020-11-122020-11-122005-03-012005-03-01Горбатюк В. Точний розв’язок одновимірної задачі взаємодіючих ґраткового і електронного газів / В. Горбатюк, М. Міцов // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 540 : Фізико-математичні науки. — С. 85–88. — (Теоретична фізика).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55153Знайдено точний розв’язок одновимірної моделі ґраткового газу, який взаємодіє з електронами. Всі електрони знаходяться на одному рівні. Враховується “хаббардівське” відштовхування між електронами. Така модель якісно описує найголовніші риси інтеркаляції в шаруватих кристалах. Обчислено вільну енергію, концентрації, кореляційні функції.The exact solution of linear (one-dimensional) model of lattice gas, which interact with electrons are founded. All electrons are on same level. A Hubbard repulsion between electrons are taken into account. Such model describe the most important features of intercalation process in layered crystals, qualitatively. A free energy, concent art ion, correlation functions axe calculated.85-88ukмодель Ізінгаґратковий газвзаємодія з електронамиIsing modellattice gasinteraction with electronsТочний розв’язок одновимірної задачі взаємодіючих ґраткового і електронного газівThe exact solution of linear model of interacting lattice and electron gasesArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© В. Горбатюк, М. Міцов, 20054548.5535.34621.378.324Gorbatyuk V. The exact solution of linear model of interacting lattice and electron gases / V. Gorbatyuk, M. Micov // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 540 : Fizyko-matematychni nauky. — P. 85–88. — (Theoretical physics).