Дякон, І. В.Стадницька, Н. Є.Губицька, І. І.Лило, В. В.Петрикевич, В. Р.Diakon, I. V.Stadnytska, N. E.Hubytska, I. I.Lylo, V. V.Petrykevych, V. R.2018-04-132018-04-132017-03-282017-03-28Використання моху ісландського при лікуванні інфекційних захворювань дихальних шляхів та перспективи створення нових препаратів на його основі / І. В. Дякон, Н. Є. Стадницька, І. І. Губицька, В. В. Лило, В. Р. Петрикевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 868. — С. 234–241.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/40646Представлено статистику захворювань дихальних шляхів серед населення України. Описано фармакологічні властивості моху ісландського та його хімічний склад. Детально розкрито морфологічну будову рослини та території поширення. Встановлено, що на фармацевтичному ринку України зареєстровано лише п’ять лікарських засобів на основі екстракту моху ісландського. Зведено дані щодо використання рослини у рецептах народної медицини. Крім того, описані методики ідентифікації рослини та дослідження антиоксидантної активності рослинної сировини порівняно з токоферолом.This paper presents statistics of respiratory diseases, spread among the population of Ukraine. The pharmacological properties ofIceland moss and its chemical composition were described in detail. The morphological structure of plants and area of distribution also were described in this paper. Established, that the pharmaceutical market of Ukraine registered only 5 drugs from Iceland moss extract. There is a summary of the plants used in traditional medicine. In addition, the methods of identification were described and antioxidant activity comparing to tocopherol was studied.234-241ukмох ісландськийзахворювання дихальних шляхівантиокси- дантна активністьфармакологічна діяметоди ідентифікаціїIceland mossrespiratory diseaseantioxidant activitypharmacological effectmethods of identificationВикористання моху ісландського при лікуванні інфекційних захворювань дихальних шляхів та перспективи створення нових препаратів на його основіUsing of iceland moss in treatment of infectiоus respiratory diseases and prospects of creating new drugs based on itArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2017© Дякон І. В., Стадницька Н. Є., Губицька І. І., Лило В. В., Петрикевич В. Р., 20178615.235Using of iceland moss in treatment of infectiоus respiratory diseases and prospects of creating new drugs based on it / I. V. Diakon, N. E. Stadnytska, I. I. Hubytska, V. V. Lylo, V. R. Petrykevych, Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 868. — P. 234–241.