Рожанківський, Р.2020-10-092020-10-092003-02-252003-02-25Рожанківський Р. Українська термінологія як наслідок “зближання мов” / Р. Рожанківський // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2003. — № 490 : Проблеми української термінології. — С. 25–34. — (Теоретичні засади термшознавства та лексикографії).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/54729У статті наведено висліди аналізування видань Інституту мовознавства за 1934-1935 роки, зокрема трьох термінологічних бюлетенів, які осуджують “буржуазно-націоналістичну методологію” укладання термінологічних словників у колишньому Інституті наукової мови. Із цих видань виділено “шкідливі” (українські) типові словоформи, а також форми на “правильних методологічних засадах” (які не вносять “штучної розмежованості української мови від російської-”). Кількісно оцінено наявність “правильних” словоформ у бюлетенях та великих академічних словниках, колишніх і сучасних.The Institute of Linguistics publication in 1933-1935 (with 3 terminological bullets) has disapproved the “bourgeois-nationalistic methodology” for terminology vocabularies preparing. The “harmful” (Ukrainian) typical word forms and forms based on “right methodology principles” (without “artificial delimiting Ukrainian language from Russian”) are detached as first result of this publications analysis. The quantity evaluations of that’s “right” word forms availability in bulletins and big academy vocabularies (former and new) are performed.25-34ukУкраїнська термінологія як наслідок “зближання мов”Article© Національний університет “Львівська політехніка”, 2003© Рожанківський Р., 200310801.4Rozhankivskyi R. Ukrainska terminolohiia yak naslidok "zblyzhannia mov" / R. Rozhankivskyi // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2003. — No 490 : Problemy ukrainskoi terminolohii. — P. 25–34. — (Teoretychni zasady termshoznavstva ta leksykohrafii).