Ружевич, Н. А.Строчик, М. М.Ruzhevych, N. A.Strochyk, M. M.Ружевич, Н. А.Строчик, М. М.2020-03-122020-03-12Ружевич Н. А. Про достатні умови асимптотичної незміщеності слушних оцінок / Н. А. Ружевич, М. М. Строчик // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2012. — № 740 : Фізико-математичні науки. — С. 45–48.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47223Знайдено достатні умови асимптотичної незміщеності слушних оцінок в одновимірному і багатовимірному випадках. Показано, що хоча поняття асимптотичної незміщеності і слушності оцінок тісно зв’язані, але асимптотично незміщена оцінка необов’язково є слушною і навпаки — не кожна слушна оцінка є асимптотично незміщеною.Sufficient conditions for consistent estimators asymptotical unbiasedness in the univariate and multivariate cases are established. It is shown that although the notion of asymptotic unbiasedness and consistency of estimates are closely related, asymptotically unbiased estimator is not necessarily a consistent estimator, and vice versa — not every consistent estimator is asymptotically unbiasedНайдены достаточные условия асимптотической смещенности состоятельной оценки в одномерном и многомерном случаях. Показано, что хотя понятия асимптотической несмещенности и состоятельности оценок тесно связаны, асимптотически несмещенная оценка не обязательно является состоятельной оценкой и наоборот - не каждая состоятельная оценка является асимптотически несмещенной45-48ukстатистикаасимптотично незміщена оцінкаслушна оцінка 2000statisticasymptotically unbiased estimatorconsistent estimator 2000статистикаасимптотически несмещенная оценкасостоятельная оценка. 2000Про достатні умови асимптотичної незміщеності слушних оцінокOn some sufficient conditions for consistent estimators asymptotical unbiasednessО достаточных условиях асимптотической несмещенности состоятельных оценокArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 20124519.2Ruzhevych N. A. On some sufficient conditions for consistent estimators asymptotical unbiasedness / N. A. Ruzhevych, M. M. Strochyk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2012. — No 740 : Fizyko-matematychni nauky. — P. 45–48.