Кондратенко, Г.2019-09-102019-09-102002-03-262002-03-26Кондратенко Г. Математичні моделі для оптимізації процесів планування маршрутів та траєкторій / Г. Кондратенко // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 450 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — С. 56–60.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/45392Розглянуто розв'язання VRP - проблеми планування маршрутів як задачі оптимізації різноманітних об'єктів, що функціонують в нестаціонарних умовах або в умовах невизначеності. Прикладне застосування розглядається: для планування замкнутих траєкторій роботів з багатьма точками позиціонування як динамічних сцен на різних етапах технологічних процесів; планування маршрутів танкерів, що обслуговують судна-замовники, що розташовані в різних портах, на основі мінімізації сумарної довжини маршрутів.The present article deals with VRP - Vehicle Routing Problem as optimisation problem for various objects in non-stationary or uncertain functioning conditions. The applications are: a planning of robot's close trajectory with ifferent fixing points as dynamical scenes from various stages of technological processes; a planning of tanker's routes for served ships situated at the different ports with criteria of minimal total distance.56-60ukМатематичні моделі для оптимізації процесів планування маршрутів та траєкторійArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2002© Г. Кондратенко5517.9362-50Kondratenko H. Matematychni modeli dlia optymizatsii protsesiv planuvannia marshrutiv ta traiektorii / H. Kondratenko // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2002. — No 450 : Комп'ютерна інженерія та інформаційні технології. — P. 56–60.