Гулямов, Ю. М.Ковбик, А. А.Орлова, В. М.2020-04-092020-04-092000-01-252000-01-25Гулямов Ю. М. Порівняльний техніко-економічний аналіз виробництва; синтетичних моторних палив та їх компонентів з природного газу та низькосортного вугілля / Ю. М. Гулямов, А. А. Ковбик, В. М. Орлова // Вісник Державного університету «Львівська політехніка». — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 2000. — № 388 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. — С. 130–133.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/48269Наведено порівняльні техніко-економічні показники виробництва синтетичних моторних палив з природного газу та вугілля. Для порівняння було вибрано два продукти: суміш нижчих спиртів та суміш вуглеводнів, які можуть бути синтезовані із синтез- газу. Порівнюється також два напрямки одержання синтез-газу: парова конверсія природного газу та парокиснева газифікація вугілля. Аналіз засвідчив, що виробництво згаданих продуктів з вугілля не конкурентоспроможне на сучасному рівні.The comparative technological parameters of synthetic motor fuel productions from natural gas and coal are adduced. For a comparison two products are selected: a mix of the lowest spirits and mix of hydrocarbon, which can be obtained from synthesis-gas. Two directions of obtaining synthesis-gas are compared also: steam conversion of natural gas and steam aeration gasification of coal. The analysis has shown, that production of the mentioned products from coal is not competitive at a modern level.130-133ukПорівняльний техніко-економічний аналіз виробництва; синтетичних моторних палив та їх компонентів з природного газу та низькосортного вугілляArticle© Державний університет “Львівська політехніка”, 2000© Ю.М. Гулямов, А.А. Ковбик, В.М.Орлова, 20004662.754Huliamov Iu. M. Porivnialnyi tekhniko-ekonomichnyi analiz vyrobnytstva; syntetychnykh motornykh palyv ta yikh komponentiv z pryrodnoho hazu ta nyzkosortnoho vuhillia / Iu. M. Huliamov, A. A. Kovbik, V. M. Orlova // Visnyk Derzhavnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Derzhavnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2000. — No 388 : Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — P. 130–133.