Мікось, ТадеушКінаш, РоманХмура, ЯнушKinash, R.Mikos, T.Hmura, Y.2020-03-192020-03-192005-03-012005-03-01Мікось Т. Досвід адаптації древніх шахт Європи для культурних та туристичних розваг / Тадеуш Мікось, Роман Кінаш, Януш Хмура // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 531 : Архітектура. Архітектура і туристичний бізнес. — С. 103–112.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47411Особливості розвитку європейської гірничої справи з давніх часів до утворення виробничих центрів, шахтарських поселень і нових міст. Значення історичних шахт як автентичних визначних місць культурних цінностей, об’єктів охорони і одних з найефективніших засобів європейської інтеграції на прикладі тієї невеликої кількості європейських пам’ятних шахт і штолень, які сьогодні використовуються, охороняються законом і підлягають наглядові шахтних управлінь та консерваційних служб. Зв’язок і актуальність зміни функціювання і передачі в експлуатацію європейських підземель та їх пристосування до нових вимог туристичного і культурного бзнесу.The specific development of European mining from the ancient times to organizing industrial centres, miners’ settlements and new cities is explored. The role of historical mines as authentic prominent places of cultural values, objects of protection and one of the most effective ways of European integration is emphasized. There is an example provided of a limited number of European valuable mines being used in a modern way, protected by law, which are subjects to Mine Government and Conservation Services. The connection and vitality of the function change, exploitation of European sub-lands and their adjustment to new tourism demands and cultural business are dealt with.103-112ukгірнича справагірнича історіяпідземні об’єктишахти та штольніпечери та гротипивниці та складипіслямілітарні об’єктисакральні та культові об’єктисвіт європейського підземеллясвіт зверхусвіт знизупідземний виробітокцентри гірничорудної промисловості Центральної Європишахтні підземні туристичні трасипідземні гірничі музеїсанаторіїДосвід адаптації древніх шахт Європи для культурних та туристичних розвагThe experience of adapting ancient European mines for cultural and tourism entertainmentArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Мікось Т., Кінаш Р., Хмура Я., 200510711Kinash R. The experience of adapting ancient European mines for cultural and tourism entertainment / R. Kinash, T. Mikos, Y. Hmura // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 531 : Arkhitektura. Arkhitektura i turystychnyi biznes. — P. 103–112.