Чорній, З. П.Качан, С. І.Пірко, І. Б.Салапак, В. М.Chornij, Z. P.Kachan, S. I.Pirko, I. B.Salapak, V. M.2020-03-202020-03-202005-03-012005-03-01Релаксація електрично заряджених центрів забарвлення в кристалах флюоритів. одновимірна модель / З. П. Чорній, С. І. Качан, І. Б. Пірко, В. М. Салапак // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 532 : Електроніка. — С. 90–98.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47500В моделі іонного ланцюга, кінці якого замкнуті (закінчуються на домішкововакансійних диполях (ДВД), досліджено механізм релаксації центрів забарвлення ((FAVK)) та (FA-VKD)-пар, внесок тунельного та термостимульованих процесів у знебарвлення кристалів флюоритів. Досліджено тунельний та термоактиваційний механізми генерації VKD-центрів та їх роль в утворенні (VKA-MA+)- центрів забарвленняIn the ionic chain model, the ends of which are closed (end on impurity-vacansion dipoles (IVD), the mechanism of (FA – VK) and (FA-VKD) – pairs coloring centers relaxation, the contribution of tunnel and thermostimulated processes to the fluorite crystals decoloring are investigated. Tunnel and thermoactivational mechanisms of VKD – centers generation and their role in VKA – and MA+- coloring centers creation are researched.90-98ukРелаксація електрично заряджених центрів забарвлення в кристалах флюоритів. одновимірна модельElectrically charged coloring centers relaxation in fluorite – type crystals. one-dimensional modelArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Чорній З. П., Качан С. І., Пірко І. Б., Салапак В. М.,20059535.343.2Electrically charged coloring centers relaxation in fluorite – type crystals. one-dimensional model / Z. P. Chornij, S. I. Kachan, I. B. Pirko, V. M. Salapak // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 532 : Elektronika. — P. 90–98.