Шевчук, О. М.Букартик, Н. М.Нікітішин, Є. Ю.Сердюк, В. О.Надашкевич, З. Я.Shevchuk, O. M.Bukartyk, N. M.Nikitishyn, E. Y.Serdiuk, V. O.Nadashkevych, Z. Ya.2018-04-132018-04-132017-03-282017-03-28Структуровані полімерні гідрогелі з вбудованими напівпровідниковими нанокристалами / О. М. Шевчук, Н. М. Букартик, Є. Ю. Нікітішин, В. О. Сердюк, З. Я. Надашкевич // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 868. — С. 362–368.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/40667Радикальною кополімеризацією гідрофільних мономерів у водному середовищі у присутності солей металу синтезовано структуровані гідрогелі, які містять катіони металу, і на їх основі одержано нанокомпозитні гідрогелі in situ золь-гельсинтезом напівпровідникових нанокристалів безпосередньо у гідрогелевих полімерних матрицях. Досліджено вплив йонів металу на кінетику кополімеризації та ступінь зшивки гідрогелю. Показано, що розмір нанокристалів напівпровідника значною мірою визначається густиною сітки гідрогелю.Cross-linked hydrogels containing metal cations were synthesized via radical copolymerization of hydrophilic monomers and nanocomposite hydrogels were obtained on their basis using in situ sol-gel synthesis of semiconductor nanocrystals directly in hydrogel polymeric matrices. The influence of metal ions onto the copolymerization kinetics as well as the ratio of hydrogel cross-linking degree was studied. It was shown that nanocrystal size is determined to a large extent by the density of hydrogel network.362-368ukструктуровані гідрогеліфункційні кополімерирадикальна копо- лімеризаціянанокомпозитинапівпровідникові нанокристалиcross-linked hydrogelsfunctional copolymersradical copolymerizationnanocompositessemiconductor nanocrystalsСтруктуровані полімерні гідрогелі з вбудованими напівпровідниковими нанокристаламиCross-linked polymer hydrogels with embedded semiconductor nanocrystalsArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2017© Шевчук О. М., Букартик Н. М., Нікітішин Є. Ю., Сердюк В. О., Надашкевич З. Я., 20177678.6/.7544.23.057544.25.057544.77Cross-linked polymer hydrogels with embedded semiconductor nanocrystals / O. M. Shevchuk, N. M. Bukartyk, E. Y. Nikitishyn, V. O. Serdiuk, Z. Ya. Nadashkevych, Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 868. — P. 362–368.