Годич, О. В.Нікольський, Ю. В.Щербина, Ю. М.2020-10-202020-10-202002-03-262002-03-26Годич О. В. Застосування штучної нейронної мережі типу SOM для розв’язування задачі діагностування / О. В. Годич, Ю. В. Нікольський, Ю. М. Щербина // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 464 : Інформаційні системи та мережі. — С. 31–43.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/54841Розглянуто теорію иейроппих мереж, здатних до самоорганізації. Описано теоретичні засади самоорганізації та наведено алгоритм організації Кохонена. Розглянуто використання описаної технологія для розв’язання задачі діагностування у медицині. А сине встановлення діагнозу серцевої недостатності у пацієнтів.Considers the Self-Organizing Map and its theoretical background. Technique of the self organization is applied to solve the diagnostic problem in medicine. In particular, the Kohonen model of the Self-Organizing Map is used to classify patients by their individual characteristics.31-43ukЗастосування штучної нейронної мережі типу SOM для розв’язування задачі діагностуванняArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2002© Годич О. В., Нікольський, Ю. В. Щербина Ю. А., 200213519.7Hodich O. V. Zastosuvannia shtuchnoi neironnoi merezhi typu SOM dlia rozviazuvannia zadachi diahnostuvannia / O. V. Hodych, Yu. V. Nikolskyi, Yu. M. Shcherbyna // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2002. — No 464 : Informatsiini systemy ta merezhi. — P. 31–43.