Семеген, Р. І.Підвисоцький, С. В.Івановець, Ю. Л.Semegen, R. I.V Pidvysotsky, S.L Ivanovec, Y.2018-04-132018-04-132017-03-282017-03-28Семеген Р. І. Температурно-часові параметри отримання пористого склокерамічного матеріалу з використанням водорозчинного полімеру / Р. І. Семеген, С. В. Підвисоцький, Ю. Л. Івановець // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 868. — С. 70–76.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/40619Розроблено шихтові склади мас в системі зламки скла-цеоліт-глина-водорозчинний полімер. Досліджено вплив полівінілового спирту на процес поризування. Встановлено оптимальну температуру випалу та час витримки склокерамічного матеріалуза цієї темпе- ратури за швидкісного режиму поризування. За допомогою рентгенофазових досліджень виявлено, що матеріал складається із склоподібної фази та незначної кількості кристалічних включень, що представлені кварцом і тридимітом. Отримано пористий склокерамічний матеріал низькотемпературного спікання зашвидкісним режимом.Article is dedicated to developing of charge stocks mass system glass-zeolite-clay-soluble polymer. The effect of polyvinyl alcohol formation of poresis investigated. An optimal temperature and exposure time of firing ceramic material at this temperature at speeds of porization is found.X-ray diffraction studies revealed that the material consists of glassy phase and a small amount of crystalline inclusions presented by quartzand trydymitom. An porous ceramic material low temperature sintering is obtained in-speed mode.70-76ukпористий склокерамічний матеріалтемператураводорозчинний полімерporous ceramic materialtemperaturewater-soluble polymerТемпературно-часові параметри отримання пористого склокерамічного матеріалу з використанням водорозчинного полімеруTemperature-time parameters to obtain a porous ceramic material using a water-soluble polymerArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2017© Семеген Р. І., Підвисоцький С. В., ІвановецьЮ. Л., 20177666.3-127.2Semegen R. I. Temperature-time parameters to obtain a porous ceramic material using a water-soluble polymer / R. I. Semegen, S. V Pidvysotsky, Y. L Ivanovec, Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 868. — P. 70–76.