Лісовська, Л. С.Яжевич, І.Сітарчук, М. А.Lisovska, L. S.Jazewicz, I.Sitarchuk, M. A.2023-09-142023-09-142022-03-012022-03-01Lisovska L. S. Methodological basis of economic evaluation of interaction systems in innovative processes / L. S. Lisovska, I. Jazewicz, M. A. Sitarchuk // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Проблеми економіки та управління. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2022. — Vol 6. — No 1. — P. 25–36.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/60063Розглянуто проблему формування методичного базису для проведення економічного оцінювання взаємодії в інноваційних процесах. На основі дослідження методичних засад оцінювання інноваційних процесів у наукових публікаціях та формах статистичної звітності розкрито основні складові методичного базису економічного оцінювання систем взаємодії в інноваційних процесах регіону. Методичний базис містить обґрунтування таких елементів, як принципи оцінювання, завдання та функції оцінювання, суб’єкти та об’єкти, етапи оцінювання. Мета економічного оцінювання системи взаємодії в інноваційних процесах – комплексний аналіз ефективності системи взаємодії та її впливу на найважливіші показники інноваційного розвитку певного суб’єкта або регіону. Основними завданнями економічного оцінювання систем взаємодії в інноваційних процесах регіону визначено: ідентифікацію, аналіз та оцінювання у інноваційному середовищі регіону чинників ризику спільного виконання інноваційного процесу; виявлення можливостей та загроз середовища; визначення ймовірностей конфлікту інтересів учасників системи взаємодії та превентивне їх усунення; оцінювання показників результативності та ефективності участі у системі взаємодії. Обґрунтовано, що економічне оцінювання систем взаємодії в інноваційних процесах регіону потребує дотримання діалектичної єдності п’яти послідовних етапів: встановлення цілей оцінювання відповідно до цілей формування системи взаємодії; розроблення системи критеріїв і показників для контролювання (стандартів); узгодження критеріїв оцінювання та доведення їх до учасників; оцінювання функціонування систем взаємодії згідно із визначеними критеріями і показниками; порівняння результатів діяльності зі стандартами і розроблення, у разі необхідності, коригувальних заходів.The article is devoted to the problem of forming a methodological basis for conducting an economic evaluation of interaction in innovation processes.25-36enоцінюванняоб’єктипоказникиінноваціявзаємодіяінноваційний процесevaluationobjectsindicatorsinnovationinteractioninnovative processMethodological basis of economic evaluation of interaction systems in innovative processesМетодологічний базис економічного оцінювання систем взаємодії в інноваційних процесахArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2022© Lisovska L. S., Jazewicz I., Sitarchuk M. A., 202212doi.org/10.23939/semi2022.01.025O31;O12;D70;D25658.001.76330.341.1Lisovska L. S. Methodological basis of economic evaluation of interaction systems in innovative processes / L. S. Lisovska, I. Jazewicz, M. A. Sitarchuk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Problemy ekonomiky ta upravlinnia. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2022. — Vol 6. — No 1. — P. 25–36.