Чорнописька, ВікторіяЛабай, МаріяChornopyska, VictoriyaLabay, MariaЧорнописька, ВикторияЛабай, Мария2020-03-102020-03-102018-02-262018-02-26Чорнописька В. Моральні засади діяльності в Україні та ЄС інституту адвокатури в Україні та ЄС / Вікторія Чорнописька, Марія Лабай // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 902 (19). — С. 99–104.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47154У статті комплексно, на основі ґрунтовного аналізу значного масиву джерельної бази, проаналізовано особливості формування моральних засад діяльності інституту адвокатури в Україні та ЄС. Визначено зміст адвокатської етики: адвокат захищає інтереси свого клієнта; використовує тільки ті засоби і способи захисту, які передбачені законом; володіє такими якостями своєї професії які не мають псувати його імідж. Сформульовано модель юриста, що повинна відповідати таким вимогам: високий інтелектуальний, культурний рівень;розвинута юридична культура; знання законодавства; комунікація. Окреслено головні правила адвоката: адвокат у своїй діяльності повинен ставити інтереси клієнта вище за свої особисті; адвокат не повинен представляти інтереси двох чи більше людей, між якими є спір; адвокат має надавати юридичну допомогу на підставі договору; адвокат повинен повідомити сторону, яку він представляє про можливі труднощі справи; за порушення правил адвокатської етики до адвоката можуть бути застосовані санкції і дисциплінарна відповідальність; реклама адвоката не повинна містити оцінку роботи адвоката і відгуки клієнта, критику щодо інших адвокатів; адвокат повинен приділити максимальну увагу справі; не вирішуйте свої проблеми за допомогою хабара.In the article, the peculiarities of the formation of the moral principles of the Institute of Advocacy in Ukraine and the EU are analyzed in a comprehensive way, based on a thorough analysis of a large array of source bases. The content of advocacy ethics is defined: the lawyer protects the interests of his client; uses only those means and methods of protection provided for by law; He possesses such qualities of his profession that should not spoil his image. The lawyer’s model is formulated, which must meet the following requirements: high intellectual, cultural level, developed legal culture, knowledge of legislation, communication. The main rules of the lawyer are outlined: the lawyer in his activity must set the client’s interests above his personal; the lawyer should not represent the interests of two or more people who are in dispute; the lawyer must provide legal assistance on the basis of the contract; the lawyer must inform the party he represents about the possible difficulties of the case; sanctions and disciplinary liability may apply to lawyers for violation of the rules of law ethics; the lawyer’s advertisement should not include the assessment of the lawyer’s work and client’s responses, criticism of other lawyers; the lawyer must pay the maximum attention to the case; Do not solve your problems with a bribe.В статье комплексно, на основе тщательного анализа значительного массива источниковой базы, проанализированы особенности формирования нравственных основ деятельности института адвокатурив Украины и ЕС. Определено содержание адвокатской этики: адвокат защищает интересы своего клиента; использует только те средства и способы защиты, предусмотренные законом; обладает такими качествами своей профессии не имеющие портить его имидж. Сформулировано модель юриста, должна отвечать следующим требованиям: высокий интеллектуальный, культурный уровень; развитая юридическая культура, знание законодательства; коммуникация. Определены главные правила адвоката: адвокат в своей деятельности должен ставить интересы клиента выше своих личных; адвокат не должен представлять интересы двух или более людей, между которыми есть спор; адвокат оказывать юридическую помощь на основании договора; адвокат должен сообщить сторону которую он представляет о возможных трудностях дела; за нарушение правил адвокатской этики к адвокату могут быть применены санкции и дисциплинарная ответственность; реклама адвоката не должна содержать оценку работы адвоката и отзывы клиента, критику по отношению к другим адвокатов; адвокат должен уделить максимальное внимание деле; Не решайте свои проблемы с помощью взятки99-104ukадвокатураморальні засади діяльності адвокатуриадвокатська етикаособливостіповедінка адвокатасистема деонтологічних принципів і нормбезоплатна правова допомогаadvocacymoral principles of advocacylaw ethicsspecificsattorney’s behaviorsystem of deontological principles and normsfree legal aidадвокатуранравственные основы деятельности адвокатурыадвокатская этикаособенностиповедение адвокатасистема деонтологических принципов и нормбесплатная правовая помощьМоральні засади діяльності в Україні та ЄС інституту адвокатури в Україні та ЄСMoral basis of activity in Ukraine and eu institute of law in Ukraine and the EUНравственные основы деятельности в Украине и ЕС Институт адвокатуры в Украине и ЕСArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2018© Чорнописька В., Лабай М., 20186347.965Chornopyska V. Moral basis of activity in Ukraine and eu institute of law in Ukraine and the EU / Victoriya Chornopyska, Maria Labay // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2018. — No 902 (19). — P. 99–104.