Гумен, МиколаЛещій, НесторМартин, Євген2020-03-052020-03-05Гумен М. Оптимізація експлуатаційних характеристик криволінійних ділянок трубопроводів / Микола Гумен, Нестор Лещій, Євген Мартин // Вісник Державного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 1999. — № 359 : Оптитимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 44–47.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/46837Запропоновано спосіб з’єднання трубопроводів на криволінійних ділянках за допомогою дуги окремого випадку узагальненої лемніскати Гумена. Проаналізовано зусилля, які виникають під час руху рідини у таких ділянках. Показано, що оптимальна конструкція дає змогу забезпечити довговічність трубопроводу завдяки зменшенню зношування його внутрішніх стінок.44-47ukОптимізація експлуатаційних характеристик криволінійних ділянок трубопроводівArticle© Державний університет "Львівська політехніка” , 1999© Микола Гумен, Нестор Лещій, Євген Мартин, 19994515.2539.3Humen M. Optymizatsiia ekspluatatsiinykh kharakterystyk kryvoliniinykh dilianok truboprovodiv / Mykola Humen, Nestor Leshchii, Yevhen Martyn // Visnyk Derzhavnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Derzhavnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 1999. — No 359 : Optytymizatsiia vyrobnychykh protsesiv i tekhnichnyi kontrol u mashynobuduvanni i pryladobuduvanni. — P. 44–47.