Ілів, В. В.Ілів, Я. В.Iliv, V.Iliv, Y.2019-02-182019-02-182018-02-262018-02-26Ілів В. В. Підвищення міцності стінових будівельних матеріалів після просочення гідроізолюючими рідинами / В. В. Ілів, Я. В. Ілів // Вісник національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Теорія і практика будівництва. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 904. — С. 10–16.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/44340Наведено результати дослідження водопоглинання, міцності на стиск і згин, крайового кута змочування керамічних і цементно-піщаних матеріалів, просочених рідинами виробництва ЗДП “Кремнійполімер” та розробленими сумішами із водорозчинних рідин. Основними гідрофобними матеріалами виробництва ЗДП “Кремнійполімер”для отримання гідроізолювальних рідин є 136-157 М; ЕТС-32; АКОРБ100. На основі ГКЖ-11Н і ГКЖ-11К розроблено експериментальні гідроізолювальні рідини № 1 К, № 2 К, № 1 Н та № 2 Н. Керамічні стінові матеріали та цементно-піщані зразки, що моделюють мурувальний розчин, просочені дослідними сумішами (№ 1 К, № 2 К, № 1 Н, № 2 Н), так як і AQUAFIN-F, володіють значно нижчим водопоглинанням, суттєво підвищується їхня міцність на стиск і згин, при цьому суттєво зростає крайовий кут змочування. Аналогічні результати отримано для гідроізолювальних рідин ЕТС-32, АКОР Б-100, мікроемульсії 136-157М. Треба зазначити, що керамічні зразки після просочення володіють дещо нижчим водопоглинанням, дещо вищою міцністю на стиск і згин та суттєвішим зростанням крайового кута змочування порівняно з цементно-піщаними зразками. Із матеріалів виробництва ЗДП “Кремнійполімер” дещо кращі результати показали ЕТС-32 та АКОР Б-100 порівняно з мікроемульсією 136-157М. По периметру будівлі після заливання в попередньо висвердлені отвори гідроізолювальних рідин створюється своєрідний армопояс за рахунок суттєвого підвищення міцності стінових матеріалів на стиск і згин.The results of the study of water absorption, compressive strength and bending strength, wetting angle of ceramic and cement-sand materials, impregnated with the production of SDP “Kremniypolimer” and developed mixtures of water-soluble liquids are presented in the article. The main hydrophobic materials produced by ZDP “KremnoiPolimer” for obtaining waterproofing liquids are 136-157 M; ETS-32; AKOR-B100. On the basis of GKZH-11N and GKZH-11K experimental waterproofing fluids No. 1 K, No. 2 K, No. 1 H and No. 2 Н were developed. Ceramic wall materials and cementitious and sand samples that simulate a mortar, impregnated with experimental mixtures (No. 1 K, No. 2 K, No. 1 N, No. 2 N), as well as AQUAFIN-F, have significantly lower water absorption, substantially increases their compressive and bending strength, while the marginal angle of wetting is significantly increasing. Similar results were obtained for hydro-insulating liquids ETS-32, AKOR B-100, microemulsions 136–157 M. It should be noted that ceramic specimens after impregnation have a slightly lower water absorption, somewhat higher compressive and bending strength and a more significant increase in the wetting angle compared to cementsand samples. From materials produced by ZDP “KremnoiPolimer”, somewhat better results were shown by ETS-32 and AKOR B-100 in comparison with the microemulsion 136–157 M. On the perimeter of the building, after pouring into pre-drilled holes of waterproofing liquids, a peculiar armopoy is created due to a significant increase in the strength of the wall materials on compression and bending.10-16ukвертикальна і горизонтальна гідроізоляціякапілярний тиск водикремнійорганічні рідиниміцність на стиск і згинводопоглинаннякрайовий кут змочуваннятехнологічна схема нанесенняповерхнева імпрегнаціягідрофобний ефектгідроізоляційні ремонтні роботикерамічні та в цементно-піщані зразкиvertical and horizontal waterproofingcapillary pressure of watersilicon organic fluidscompressive and bending strengthwater absorptionedge wetting angletechnological drawing schemesurface impregnationhydrophobic effectwaterproofing repair worksceramic and cement-sand samplesПідвищення міцності стінових будівельних матеріалів після просочення гідроізолюючими рідинамиIncreasing the validity of wall construction materials after replacement of hydrogenerated liquidsArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 2018© Ілів В. В., Ілів Я. В., 20187691.53666.97Iliv V. Increasing the validity of wall construction materials after replacement of hydrogenerated liquids / V. Iliv, Y. Iliv // Visnyk natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Teoriia i praktyka budivnytstva. — Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2018. — No 904. — P. 10–16.