Наконечна, А. В.Мусянович, Р. Я.Гриб, О. М.Брида, О. Р.Бондаренко, С. П.Лубенець, В. І.Nakonechna, A. V.Musyanovych, R. Y.Hryb, O. M.Bryda, O. R.Bondarenko, S. P.Lubenets, V. I.2018-04-132018-04-132017-03-282017-03-28Синтез S-хроменових естерів ароматичних тіосульфокислот та комп’ютерний віртуальний скринінг їх біологічної активності / А. В. Наконечна, Р. Я. Мусянович, О. М. Гриб, О. Р. Брида, С. П. Бондаренко, В. І. Лубенець // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Хімія, технологія речовин та їх застосування. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 868. — С. 242–250.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/40647Синтезовано нові тіосульфоестери – S-(2-((2-оксо-3-феніл-2H-хромен-7-іл) окси) етилові)-, S-(2-((4-оксо-3-феніл-4H-хромен-7-іл) окси) етилові)-, S-((6-гідрокси-7-метил-2- oксo-2H-хромен-4-іл) метилові)- та S-((6-гідрокси-2-оксо-2H-хромен-4-іл) метилові) естери 4-заміщених бензентіосульфокислот алкілуванням калій або натрій 4-ацетила- міно-, 4-аміно-, 4-метилбензентіосульфонатів з галогеналкіловими похідними хромено- вих сполук. Проведено прогнозований скринінг біологічної активності синтезованих сполук з використанням програми PASS та вибрано пріоритетні напрямки експериментальних біологічних досліджень.New tiosulfoesters – S- (2 – ((2-oxo-3-phenyl-2H-chromen-7-yl) oxy) ethyl) -, S- (2 – ((4- oxo-3-phenyl-4H- chromen-7-yl) oxy) ethyl) -, S – ((6-hydroxy-7-methyl-2-oxo-2H-chromen-4- yl) methyl) – and S – ((6-hydroxy-2- oxo-2H-chromen-4-yl) methyl) esters of 4-substituted benzentiosulfoacids by alkylation of potassium or sodium 4-atsetylamino, 4-amino, 4- metylbenzenthiosulfonates with alkyl halide hromen derivatives, were synthesized. A predicted screening of biological activity of synthesized compounds using the PASS program was carried, and priority areas for experimental biological research were selected.242-250ukхроменові естери ароматичних тіосульфокислотсірковмісні хроменискринінг біологічної активностіs-chromen aromatic esters thiosulfoacidssulfur contain hromenesscreening of biological activityСинтез S-хроменових естерів ароматичних тіосульфокислот та комп’ютерний віртуальний скринінг їх біологічної активностіSynthesisof s-hromen esters of aromatic thiosulfoacids and computer virtual screening of their biological activityArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2017© Наконечна А. В., Мусянович Р. Я., Гриб О. М., Брида О. Р., Бондаренко С. П., Лубенець В. І., 20179547.543547.26.122Synthesisof s-hromen esters of aromatic thiosulfoacids and computer virtual screening of their biological activity / A. V. Nakonechna, R. Y. Musyanovych, O. M. Hryb, O. R. Bryda, S. P. Bondarenko, V. I. Lubenets, Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Khimiia, tekhnolohiia rechovyn ta yikh zastosuvannia. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 868. — P. 242–250.