Гапонова, ВалентинаОсадчук, Марія2020-11-112020-11-112002-03-262002-03-26Гапонова В. Проблеми творення української термінології прикордонної та митної служби / Валентина Гапонова, Марія Осадчук // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2002. — № 453 : Проблеми української термінології. — С. 405–410. — (Термінологія гуманітарних знань).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55138Стаття містить інформацію про етимологію і розвиток українських термінів прикордонної та митної служб. Проведений аналіз базових термінів "границя", "рубіж", "застава", "мито", "митник" показав, що ядро первісної термінології складається з слів слов’янського походження, утворених морфологічно- синтаксичним способом. Найпродуктивнішим для досліджуваної терміносистеми на сьогодні є синтаксичний словотвір.The présentée! paper contains some information on the etymology and development of the Ukrainian border and customs terminology. Ternis denoting border, frontier, frontier post, frontier-guard, customs tax which belong to the kernel of initia! Ukrainian terminology hâve slavish etymology built by morphoiogîcal means. The most productive way of term construction is the syntactic means.405-410ukПроблеми творення української термінології прикордонної та митної службиArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2002© Валентина Гапонова, Марія Осадчук, 20026Haponova V. Problemy tvorennia ukrainskoi terminolohii prykordonnoi ta mytnoi sluzhby / Valentyna Haponova, Mariia Osadchuk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2002. — No 453 : Problemy ukrainskoi terminolohii. — P. 405–410. — (Terminolohiia humanitarnykh znan).