Лазько, В. А.Махніцький, Р. М.Лозбень, В. Л.Бродяк, О. Я.Гук, В. М.Lazko, V. A.Makhnitskyi, R. M.Lozben, V. L.Brodyak, O. Ya.Huk, V. M.2019-02-152019-02-152018-02-262018-02-26Концентрація напружень біля кругового отвору в ортотропних пластинках з урахуванням деформації зсуву / В. А. Лазько, Р. М. Махніцький, В. Л. Лозбень, О. Я. Бродяк, В. М. Гук // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Фізико-математичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 898. — С. 74–77. — (Прикладна математика і механіка).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/44311Розглянуто задачу визначення концентрацiї напружень у полярно-ортотропнiй пластинi iз круглою апертурою. Задача розв’язується наближеними варiацiйними методами. Проаналiзовано вплив на напружений стан механiчних та геометричних параметрiв пластини.The problem of determining the concentration of stresses in a polar-orthotropic plate with a circular aperture is considered. The problem is solved by an approximate variational method. The influence on the stress state of the mechanical and geometric parameters of the plate is analyzed74-77ukконцентрацiя напруженьортотропна пластинаполярна ортотропiяварiацiйний методconcentration of stressesorthotropic platepolar orthotropyvariational methodКонцентрація напружень біля кругового отвору в ортотропних пластинках з урахуванням деформації зсувуConcentration of stresses around a round hole in orthotropic plates with allowance for shear deformationArticle© Національний університет „Львівська політехніка“, 20184539.3Concentration of stresses around a round hole in orthotropic plates with allowance for shear deformation / V. A. Lazko, R. M. Makhnitskyi, V. L. Lozben, O. Ya. Brodyak, V. M. Huk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Fizyko-matematychni nauky. — Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2018. — No 898. — P. 74–77. — (Prykladna matematyka i mekhanika).