Будзан, В. І.Віннік, В. М.2020-03-132020-03-132005-03-012005-03-01Будзан В. І. Методика знаходження силових та кінематичних співвідношень у намотувальних системах з двома некруглими барабанами / В. І. Будзан, В. М. Віннік // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 539 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. — С. 8–12.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47383Специфіка роботи намотувальних систем з кінематичним збудженням полягає в тому, що в них практично немає усталеного періоду руху. В процесі намотування змінюється: довжина (тобто податливість) матеріалу між барабанами, радіуси-вектори точок набігання матеріалу на приймальний барабан та збігання його з віддавального барабана, кути між матеріалом та згаданими радіусами-векторами барабанів. Зазначені зміни параметрів враховані в розробленій авторами математичній моделі динаміки намотувальної системи з двома барабанами.The paper presents the mathematical equations motion of the winding system that consists of the two non-round cross section coils. The main problem of this task consists in the system stiffness change that connected with the jumping-like change of the flexible element length. The equations of the mechanical system motion are obtained and the flexible element length change is described.8-12ukМетодика знаходження силових та кінематичних співвідношень у намотувальних системах з двома некруглими барабанамиArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Будзан В. І., Віннік В. М., 20055621.3.045Budzan V. I. Metodyka znakhodzhennia sylovykh ta kinematychnykh spivvidnoshen u namotuvalnykh systemakh z dvoma nekruhlymy barabanamy / V. I. Budzan, V. M. Vinnik // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 539 : Dynamika, mitsnist ta proektuvannia mashyn i pryladiv. — P. 8–12.