Буджак, Я. С.2020-03-122020-03-122005-03-012005-03-01Буджак Я. С. Коефіцієнт ефекту Зеєбека та хімічний потенціал в PBSE в умовах екранування домішків / Я. С. Буджак // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 542 : Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки. — С. 35–39.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/47359Вияснено вплив ефекту екранування домішкових центрів з малими енергіями активації на значення приведеного хімічного потенціалу μ2 та значення коефіцієнта ефекту Зеєбека α. Показано, що за наявності ефекту екранування в кристалах за певних умов можна спостерігати немонотонну залежність α від температури. Це пов'язано з відомою в літературі залежністю енергії іонізації домішків від концентрації носіїв зарядів. У роботі дані аналітичні висновки і числові оцінки впливу цієї залежності на коефіцієнти α та μ2.The influence of effect of screening of doping centers with small actication energies on chemical potential μ2 and Zeebeck coefficient α is investigated. It is shown that screening effect in crystal at defined conditions can lead non-monothonic dependence of α on temperature. It is caused by dependence of doping ionization on carrier concentration. The analythical conclusions and numerical estimation is considered at the paper.35-39ukКоефіцієнт ефекту Зеєбека та хімічний потенціал в PBSE в умовах екранування домішківArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2005© Буджак Я. С., 20055Budzhak Ia. S. Koefitsiient efektu Zeiebeka ta khimichnyi potentsial v PBSE v umovakh ekranuvannia domishkiv / Ia. S. Budzhak // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". — Lviv : Vydavnytstvo Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika", 2005. — No 542 : Elementy teorii ta prylady tverdotiloi elektroniky. — P. 35–39.