Ватаманюк, ЛюбовVatamanyuk, Lyubov2021-01-192021-01-192020-02-242020-02-24Ватаманюк Л. Кореляція наукових підходів щодо дефініції правосуддя / Любов Ватаманюк // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 2. — С. 42–47.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/55894Огляд наукових поглядів на дефініцію “правосуддя” демонструє його неоднозначність та проблематичність, а відтак актуалізує його дослідження. Проаналізовано теоретичні напрацювання відомих вчених конституційні положення щодо правосуддя та визначено сучасні підходи до тлумачення означеного поняття. З’ясовано, що правосуддя – це вирішення судами певних спорів (конфліктів) на основі права, що відповідає справедливості, рівності, свободи та гуманізму. Аргументовано доведено, що правосуддя онтологічно значиме лише у вимірі справедливості.A review of scientific perspectives on the definition of justice demonstrates its ambiguity and problematic nature, and consequently updates its research. The article analyzes the theoretical works of well-known scientists constitutional provisions on justice and defines modern approaches to the interpretation of this concept. Justice has been found to be the solution of certain disputes (conflicts) by the courts on the basis of law, which is equal to justice, equality, freedom and humanism. It is argued that justice is ontologically meaningful only in the dimension of justice.42-47ukправосуддядіяльність судових органівсудово-владні відносинисудова владасудовий контрольсудочинствосудовий спірсправедливістьjusticethe activities of the judiciaryjudicial power relationsjudiciaryjudicial controlproceedingslitigationjusticeКореляція наукових підходів щодо дефініції правосуддяCorrelation of scientific approaches to the definition of justiceArticle© Національний університет “Львівська політехніка”, 2020© Ватаманюк Л., 20206doi.org/10.23939/law2020.26.042340.12Vatamanyuk L. Correlation of scientific approaches to the definition of justice / Lyubov Vatamanyuk // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 7. — No 2. — P. 42–47.