Козелко, Ірина2018-06-112018-06-112017-03-282017-03-28Козелко І. Граматична концепція Василя Сімовича / Ірина Козелко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Проблеми української термінології : збірник наукових праць. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 869. — С. 101–104.https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/41516У статті розглянуто проблему становлення національної мовознавчої термінології, до якої був причетний Василь Сімович на початку ХХ сторіччя. Новий синтезований підручник науковця містив якісно новий тип вивчання мови. В. Сімович указав на тео- ретичні та практичні засади вивчання української мови, які послідовно втілив у своїх граматиках. Граматичні терміни вжито на основі опрацювання низки методичних того- часних посібників, підручників з української мови.The article deals with the problem of the national linguistic terminology formation, which Vasyl Simovych was involved at the beginning of the 20th century. A qualitatively new type of language learning was found in a new synthesized textbook of a scientist. V. Simovych pointed to the theoretical and practical principles of studying the Ukrainian language, which he embodied in his grammar. The grammatical terms are used on the basis of working out a number of methodical manuals, textbooks of the Ukrainian language of that time.101-104ukукраїнська мовапочаток ХХ сторіччяВасиль Сімовичграматична термінологіятерміннавчальні книги й підручникиUkrainian languagebeginning of twentieth centuryVasyl Simovychgrammar terminologytermstuding books and textbooksГраматична концепція Василя СімовичаArticle© Національний університет“Львівська політехніка”, 2017© Козелко І. Р., 20174811.161Kozelko I. Hramatychna kontseptsiia Vasylia Simovycha / Iryna Kozelko // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Problemy ukrainskoi terminolohii : zbirnyk naukovykh prats. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2017. — No 869. — P. 101–104.