Заболотна, НаталіяЦилюкова, ІваннаZabolotna, NataliaTsyliukova, IvanaЗаболотная, НатальяЦилюкова, Иванна2019-03-012019-03-012018-02-262018-02-26Заболотна Н. Сучасний стан дотримання трудових прав жінок в Україні (на прикладі судової практики) / Наталія Заболотна, Іванна Цилюкова // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 889, випуск 17. — С. 93–99. — (Цивільне право і процес).https://ena.lpnu.ua/handle/ntb/44629Досліджено аспекти дотримання трудових прав жінок в Україні, ґрунтуючись на рішеннях Європейського суду з прав людини та національних судів у даній категорії справ. Проаналізовано одну з основних причин порушення трудових прав жінок – ґендерну дискримінацію. З’ясовано особливості судового розгляду трудових спорів, однією стороною яких є працівник-жінка. Запропоновано власні підходи до вирішення цієї проблеми.The article examines aspects of observance of labor rights of women in Ukraine based on the decisions of the European Court of Human Rights and national courts in this category of cases. It focuses on gender discrimination as one of the main causes of violation of labor rights of women. Тhe article attempts to determine the peculiarities of the legal proceeding of labor disputes, where one side is a female employee. The present study provides own approaches to solving a given issue.В статье исследованы аспекты соблюдения трудовых прав женщин в Украине основываясь на решениях Европейского суда по правам человека и национальных судов в данной категории дел. Проанализированая одна из основных причин нарушения трудовых прав женщин - гендерная дискриминация. Выяснены особенности судебного рассмотрения трудовых споров, одной стороной которых является работник-женщина. Предложено собственные подходы к решению данной проблемы.93-99ukтрудові права жінокґендерна дискримінаціяЄвропейський суд з прав людининаціональні судитрудові спорипрацівник-жінкаlabor rights of womengender discriminationEuropean Court of Human Rightsnational courtslabor disputesworker-womanтрудовые права женщингендерная дискриминацияЕвропейский суд по правам человеканациональные судытрудовые спорыработник-женщинаСучасний стан дотримання трудових прав жінок в Україні (на прикладі судової практики)Urrent standards of women's labor rights in Ukraine, using the example of judicial practiceСовременное состояние соблюдения трудовых прав женщин в украине (на примере судебной практики)Article© Національний університет „Львівська політехніка“, 2018© Заболотна Н., Цилюкова Н., 20187341.24-056.42Zabolotna N. Urrent standards of women's labor rights in Ukraine, using the example of judicial practice / Natalia Zabolotna, Ivana Tsyliukova // Visnyk Natsionalnoho universytetu "Lvivska politekhnika". Serie: Yurydychni nauky. — Lviv : Vydavnytstvo Lvivskoi politekhniky, 2018. — No 889, випуск 17. — P. 93–99. — (Tsyvilne pravo i protses).