Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Лазерне навуглецювання сплаву BT14 підвищує твердість поверхневого шару до 6...6,5 ГПа, формуючи в ньому композитну структуру, яка складається з дендритів TiC, розміщених у α′-мартенситній матриці. Цементований шар міцно зв’язаний з підкладкою і не має тріщин та пор. Лазерним обробленням кільцевої виточки зразків зменшено їхню циклічну довговічність під час випробувань на малоциклову втому. Осередки руйнування локалізуються в зонах лазерної дії. Laser carburising of VT14 alloy produces surface layer with composite microstructure, which contain TiC dendrites uniformly distributed in the α′-martensitic matrix. The carburized layer has microhardness of 6…6,5 GPa, excellent bonding with the substrate and is free of pores and cracks. The laser treatment of the specimen’s neck decreases its low-cycle fatigue life. The fracture nuclei are localized in the laser treated zones.

Плешаков Е. І. Вплив поверхневого лазерного навуглецювання на циклічну довговічність сплаву ВТ14 / Е. І. Плешаков, С. Г. Швачко, Ю. М. Котик // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2006. – № 560 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 103–108. – Бібліографія: 12 назв.