Thumbnail Image

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

In this article there are presented grafical dependences of heat energy consump¬tion by technological and common heat water supply during a year in the sport- complex “ice rink ring - basin”, as well as cool water temperature during a year for spesific cities of Ukraine, Russia, Uzbekistan.

Латик В. Аналіз режимів споживання теплової енергії для гарячого водопостачання спорткомплексу "каток-басейн" протягом року / В. Латик, I. Балінський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 404 : Теплоенергетика. Інженерія довкілля. Автоматизація. – С. 149–151.

Endorsement

Review