Природа людської самостійності як філософська проблема

Досліджуються уявлення від міфологічних до сучасних філософських і психологічних, про природу людської самості і Я та їх співвідношення. Розкрито їхні функції в розвитку індивідуальності і становленні її ідентичності. Виявлено джерела гетерогенності та спонтанної активності особистості. The author of the article investigates presentations, from mythological to modern philosophical and psychological, about nature of human self and I and their correlations. Their functions are exposed in development of individuality and becoming of its identity. Found out the sources of heterogeneity and spontaneous activity of personality.

ідентичність, самість, Я, розутілена точкова самість, трансцендентність, identity, self, I, disengaged punctual self, transcendence

Мазур Л. Природа людської самостійності як філософська проблема / Любов Мазур // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 636 : Філософські науки. – С. 20–28. – Бібліографія: 28 назв.