Синтез нових четвертинних амонієвих солей 2,3-дихлор-1,4-нафтохінону

Видавництво Львівської політехніки

Досліджено реакції утворення четвертинних амонієвих солей ряду азометинів 3-амінопіридину та 2,3-дихлор-1,4-нафтохінону та розроблено зручні та ефективні препаративні методики їх синтезу. Склад та будову одержаних сполук підтверджено елементним аналізом та 1H-ЯМР спектроскопією. The formation of quaternary ammonium salts of some azomethines of 3-aminopirydine and 2,3-dichloro-1,4-naphthoquinone was studied and a convenient and efficient preparative methods of synthesis were developed. Composition and structure of the obtained compounds are confirmed by elemental analysis and 1H-NMR spectroscopy.

амінопіридин, 1,4-хінони, четвертинні амонієві солі, aminopirydine, 1,4-quinones, quaternary ammonium salts

Синтез нових четвертинних амонієвих солей 2,3-дихлор-1,4-нафтохінону / А. Кархут, Л. Якимів, В. Огурок, Ю. Лень, Х. Болібрух, О. Ковальчук, М. Курка, Л. Журахівська, В. Новіков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2012. – № 726 : Хімія, технологія речовин та їх застосування. – С. 131–133. – Бібліографія: 6 назв.