Оптимізація профілю бічної поверхні твердосплавного зубка бурового долота

Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Отримана теоретична залежність між зусиллями, що діють на пресове з’єднання зубок-шарошка, деформаціями і напруженням, які при цьому виникають. Наведена залежність, що описує профіль зубка, який забезпечує у з ’єднанні рівномірне напруження. Бічна поверхня зубка, виготовлена згідно з розрахунковим профілем, створює у пресовому з ’єднанні рівномірне напруження по всій поверхні контакту. Робота спрямована на розв’язання задачі підвищення працездатності бурового долота й економії дефіцитного твердого сплаву.

Пелех М. Оптимізація профілю бічної поверхні твердосплавного зубка бурового долота / Мирон Пелех // Вісник Державного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 1999. — № 359 : Оптитимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 59–63.