Розглянуто проблему багатокритеріального синтезу черв’ячних передач за допомогою удосконалення геометрії їх робочих поверхонь. Наведено параметри шліфувального круга, що дозволяють отримати підвищену несучу здатність для черв’ячних передач з опукло-увігнутою поверхнею витків черв’яка. The problem of multicriterion synthesis of worm-gears is considered by the improvement of geometry of their workers of surfaces. The parameters of polishing circle of, are resulted which allow to get the promoted bearing ability for worm-gears with the protuberant and concave surface of coils of worm.

черв’ячна передача, опукло-увігнута поверхня

Мазнев Є. А. Синтез високонавантажених черв’ячних передач з опукло-увігнутим бічним профілем витків черв’яка / Є. А. Мазнев, В. П. Шишов, В. М. Гелетій // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2007. – № 588 : Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 63-67. – Бібліографія: 11 назв.